Zmenený káder aj domovský štadión: Dvadsaťjednotka odštartuje novú kvalifikačnú púť

Pavel Hapal
Pavel Hapal

SENICA - Novovznikajúca slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov sa predstaví v 2. skupine kvalifikácie o postup na ME 2019 v Taliansku. Tím, ktorý sa skvele prezentoval na nedávnom šampionáte tejto vekovej kategórie v Poľsku, odštartuje v septembri nový cyklus nielen so zmenami v kádri, ale tiež na inom štadióne, než na ktorom absolvoval predchádzajúcu kvalifikáciu. Svoj prvý domáci duel kvalifikácie so Severným Írskom tím SR "21" odohrá v utorok 5. septembra v OMS Arene v Senici.

Zverenci trénera Pavla Hapala začnú svoju púť kvalifikáciou v septembri. Prvou previerkou je pre nich zápas v Estónsku (1. 9.). Nasledovať budú tri domáce vystúpenia - spomenuté proti Severnému Írsku (5. 9.), ďalej Islandu (5. 10.) a Španielsku (10. 10.). Na záver roka 2017 čaká na slovenskú "dvadsaťjednotku" odveta na španielskej pôde (14. 11.).

Práve v prvom domácom stretnutí proti Severnému Írsku "sokolíci" vymenia štadión v Myjave, kde hrávali v predchádzajúcej kvalifikácii domáce zápasy, za stánok v Senici. “Rozhodnutie odohrať prvý domáci duel kvalifikácie novej dvadsaťjednotky v Senici vzniklo z jednoduchých dôvodov. V predchádzajúcom období sme tu odohrali tri prípravné zápasy, preto prostredie poznáme. Mali sme utvorené nadštandardné podmienky. Navyše v septembri je na programe prvý zápas v Estónsku. Po návrate sme nechceli cestovať ďaleko. Hľadali sme preto najvhodnejšie miesto aj z pohľadu logistiky,” cituje oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu slová Ota Brunegrafa, asistenta trénera Pavla Hapala.

Všetky kvalifikačné zápasy o postup na ME 2017 do Poľska si mužstvo odkrútilo v Myjave. Bude to platiť v novej kvalifikácii aj v prípade Senice? “Táto otázka je otvorená. Je možné, že prejdeme viac slovenských štadiónov," poznamenal Brunegraf. Pred šampionátom v Poľsku sa dvadsaťjednotkári prvýkrát pripravovali v Šamoríne. Predtým bolo ich domovským stánkom počas zrazov Národné futbalové centrum v Senci. Na otázku, či aj tu nastane zmena, asistent trénera SR "21" skonštatoval: "Môžeme otvorene povedať, že sa v najbližšom období do Šamorína presťahuje náš A-tím. My zostávame v septembri v Senci, odkiaľ sa budeme presúvať do Estónska a po návrate odohráme zápas so Severným Írskom v Senici."

Kontinentálny šampionát v Poľsku zanechal nielen vo futbalovej verejnosti, ale aj v realizačnom tíme slovenskej reprezentácie do 21 rokov silné spomienky i emócie. “Spomienky sa budú vynárať ešte dlho. Bezprostredné emócie však už postupne upadli. Človek sa na veci, ktoré sa v Poľsku udiali, pozerá s chladnejšou hlavou,” zamyslel sa Oto Brunegraf, ktorý so svojím kolegom Pavlom Hapalom pozorne sledujú záujem klubov o ich zverencov. Viacerí už zmenili dres. Medzi najväčšie prestupy nepochybne patrí transfer Milana Škriniara. ktorého za 25 miliónov eur vykúpil taliansky klub Inter Miláno z ďalšieho tímu Serie A Sampdorie Janov. "Máme o chlapcoch najčerstvejšie informácie. Snažíme sa celé dianie pozorne sledovať. Viacerí si po ME v Poľsku, čo sa týka kariéry, pomohli, a to nás veľmi teší. Momentálne medzi posledné otvorené prestupy patrí Stano Lobotka. Pravdepodobne v najbližšom období príde rozuzlenie aj v jeho prípade," dodal asistent trénera SR "21".

V Senici informáciu, že sa u nich odohrá prvý domáci zápas nachádzajúcej kvalifikácie reprezentácie do 21 rokov, prijali s nadšením. “Sme poctení, že práve my môžeme po takom skvelom účinkovaní na ME v Poľsku privítať výber do 21 rokov a práve naši fanúšikovia budú môcť vidieť túto skvelú partiu. Sme samozrejme radi, že sa do Senice vráti aj tréner Pavel Hapal, ktorý v minulosti u nás pôsobil a má tu výborné meno," povedal pre web SFZ mediálny manažér účastníka Fortuna ligy FK Senica Vladimír Miček.

Termíny zápasov futbalistov SR "21" v kvalifikácii ME 2019:

1. 9. 2017: Estónsko - Slovensko
5. 9. 2017: Slovensko - Severné Írsko
5. 10. 2017: Slovensko - Island
10. 10. 2017: Slovensko - Španielsko
14. 11. 2017: Španielsko - Slovensko
23. 3. 2018: Albánsko - Slovensko
27. 3. 2018: Slovensko - Albánsko
11. 9. 2018: Island - Slovensko
12. 10. 2018: Slovensko - Estónsko
16. 10. 2018: Severné Írsko - Slovensko


Tagy: Pavel Hapal Slovensko

Zdroj:
SITA
Foto:
SFZ

DISKUSIA