Sagan zhodnotil záver pretekov: Každý sa iba pozeral! Toto sa musí určite zlepšiť

Peter Sagan
Peter Sagan

GERAARDSBERGEN - Belgický cyklista Jasper Stuyven z tímu Trek-Segafredo sa stal víťazom nedeľňajšej poslednej 7. etapy pretekov BinckBank Tour. Domáci jazdec sa presadil po úspešnom úniku v úplnom závere. Slovák Peter Sagan prišiel do cieľa 186,3-kilometrového úseku z Essenu do Geraardsbergenu na štvrtej pozícii.

Sagana opäť neminuli technické problémy, tentoraz sa však trinásť kilometrov pred finišom rýchlo dočkal výpomoci od tímu. Čelo pretekov si takticky strážilo pokusy o únik, preto sa zdalo, že sa o víťazovi rozhodne až v dojazdových metroch. Všetkým však vypálil rybník Stuyven, ktorého útok znamenal etapový triumf. Sagan doplatil na váhanie súperov v skupine, do cieľa prišiel na štvrtom mieste. 

"Na preteky sme prišli s tým, že budem bojovať o celkové poradie a Edward Theuns sa zameria na špurty. Dopomohol som mu k jednému etapovému víťazstvu, potom ma tím chránil, aby som sa presadil v celkovom poradí. Dopadlo to napokon veľmi dobre. Celkovo išlo o perfektný týždeň, ako tím sme fungovali dobre. Na záver som chcel zabojovať o etapový triumf a zlepšiť svoje umiestnenie. Som veľmi rád, že sa mi podarili obe veci," uviedol Stuyven.  

Sagan obsadil na podujatí v Holandsku a Belgicku s odstupom 1:53 minúty siedmu pozíciu. "Mali sme lepšie počasie, nie ako v sobotu. Vo finále som to mal náročné, pretože každý sa pozeral na mňa. Som však v poriadku, nespadol som, čo je najdôležitejšie. V sobotu sa stala chyba s neutrálnou pomocou. Nie je dobré, ak v technických úsekoch chýba neutrálna pomoc. V tomto smere je čo zlepšovať, ale som spokojný s mojimi výkonmi po Okolo Poľska. Boli to dva intenzívne týždne a už sa teším na Quebec a Montreal," zhodnotil dvojnásobný majster sveta čakajúci na jubilejný stý úspech v profesionálnej kariére svoje účinkovanie pre špecializovaný portál cycling-info.sk.


Tagy: Peter Sagan BinckBank Tour

Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook Peter Sagan

DISKUSIA