Ťažká rodinná situácia a Sophiina voľba: Azarenkovej materské city prevládli nad láskou k tenisu

Victoria Azarenková
Victoria Azarenková

BRATISLAVA - Bieloruská niekdajšia jednotka svetového rebríčka tenistiek WTA vo dvojhre Viktoria Azarenková v pondelok oznámila, že pre súkromné problémy bude chýbať na newyorských grandslamových US Open (28. augusta - 10. septembra).

"Som smutná, že vzhľadom na moju pretrvávajúcu rodinnú situáciu, ktorú riešim, nebudem môcť hrať na US Open," uviedla Azarenková v komuniké.

Dobyvateľka vrcholných melbournských Australian Open 2012 a 2013 Azarenková je uprostred právnej bitky s už iba bývalým životným partnerom Billym McKeaguom o 8-mesačného syna Lea. Súd vydal predbežné opatrenie, podľa ktorého 28-ročná rodáčka z Minska môže opustiť Kaliforniu iba bez potomka. Hráčka teda čelila akejsi "Sophiinej voľbe" a materské city prevládli nad láskou k tenisu. "Momentálne platí, že jediný spôsob, ako môcť hrať na US Open, je nechať Lea v Kalifornii, čo nie som ochotná urobiť," deklarovala minulý týždeň Azarenková.

Bieloruska prostredníctvom právničky Laury Wasserovej neúspešne navrhla súdu, že McKeaguemu uhradí letenku a pobyt v New Yorku počas spomenutého turnaja výmenou za povolenie byť na atlantickom pobreží aj s dieťaťom, uviedol portál TMZ. Podľa spomenutého zdroja americký súd odmietol zobrať do úvahy už existujúce rozhodnutie bieloruského o zverení Lea do opatery matky. Verdikt v tejto záležitosti v USA sa očakáva najskôr v októbri. Dvojica sa rozišla v júli. "Bolo to krátko po Wimbledone," špecifikovala Azarenková, ktorá sa po decembrovom pôrode vrátila do akcie v polovici júna na Malorke.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA