VIDEO Prestrelka v Ružomberku skončila deľbou bodou: Trenčínu nestačilo ani dvojgólové vedenie

Záber zo zápasu medzi MFK Ružomberok a AS TrenčínZáber zo zápasu medzi MFK Ružomberok a AS Trenčín Zdroj: SITA/Marek Mrviš

RUŽOMBEROK - Remíza 3:3 sa zrodila v sobotňajšom zápase Ružomberka s Trenčínom v 6. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy. Stále platí, že AS neprehral na pôde MFK už desať rokov, ale môže ho mrzieť premrhaný náskok 2:0 aj nevyužité neskoršie vedenie 3:2.

V dueli dvoch účastníkov predkôl Európskej ligy 2017/2018 v 11. min nedosiahol na center z rohového kopu brankár Matúš Macík a Jakub Paur otvoril skóre v prospech hostí. Už o tri minúty bolo 0:2, keď dostal prihrávku pred prázdnu bránku Rangelo Janga a nezaváhal.

Domáci sa však nevzdali. Po góle Štefan Gereca a parádnej strele do šibenice Petra Gála-Andrezlyho bolo päť minút po prestávke vyrovnané. V slušnom stretnutí bez jedinej žltej karty sa Trenčín opäť dostal do vedenia: v 56. min skóroval Antonio Mance. Bod pre Liptákov však zariadil hlavičkou v 84. min Albánec Kristi Qose

Futbal - Fortuna liga 2017/2018 - 6. kolo - sobota:

MFK Ružomberok - AS Trenčín 3:3 (1:2)
Góly:
25. Gerec, 50. Gál-Andrezly, 84. Qose - 11. Paur, 14. Janga, 56. Mance, bez kariet, rozhodovali: Vlk - E. Weiss, Bobko, 1621 divákov

Zostavy:
Ružomberok: Macík - P. Maslo, Menich (46. Kupec), D. Kružliak - Qose, T. Kostadinov - E. Daniel, M. Kochan (76. Jonec), Gál-Andrezly - Haskič (59. D. Takáč), Gerec
Trenčín: A. Chovan - Skovajsa, Šulek, Šalata (46. Klooster), Kleščík - El Mahdioui - Zubairu, Paur (71. Van Haaren) - Janga (76. Beridze), Antonio Mance, H. Gong

Norbert Hrnčár, tréner MFK Ružomberok: "Súper až príliš ľahko získal vedenie, po našich až smiešnych chybách. Bohužiaľ, aj tie patria k futbalu. Dobre bolo, že sme boli schopní sa do zápasu vrátiť. Mužstvo dokázalo svoju silu – futbalovú, a morálnu. Zápas bol hlavne o ofenzíve, priniesol veľa pekných útočných akcií. My tréneri s tromi gólmi vo vlastnej bráne asi nebudeme spokojní. Napriek nepriaznivému vývoju sme potvrdili svoju futbalovú kvalitu. Veru, nikto nepredpokladal, že v 14. min. budeme prehrávať 0:2. Zareagovali sme však správnym spôsobom. Vnútorná tímová sila bola na veľmi dobrej úrovni."

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: "Mali sme výborný vstup. Predpokladali sme, že súper nastúpi s tromi obrancami. Našou stratégiou bolo opierať hĺbkové prihrávky na Manceho, ktorý si s nimi poradil a následne sa nám otvárali krídelné priestory. Druhý gól sme dali po hrubej chybe brankára, no chyby patria k futbalu. Na druhej strane my sme sa tiež dopustili viacerých. Celkove si myslím, že to bolo remízové stretnutie. My sme mali lepší začiatok, súper zase záver. Mrzí nás, že sme nezvíťazili, s tým cieľom sme do Ružomberka išli. Pozitívom je, že sme strelili tri góly. Efektivita, s ktorou sme si nepotykali v ostatných zápasoch, bola

Viac o téme: AS Trenčín MFK Ružomberok