Rodná Nitra sa ho zbavila pre opakované problémy: Tvrdoň si už našiel nové pôsobisko

Marek Tvrdoň
Marek Tvrdoň

EDINBURGH - Slovenský hokejový útočník Marek Tvrdoň po ukončení spolupráce s vicemajstrovskou Nitrou nezostal dlho bez klubu. Dvadsaťštyriročný krídelník, ktorý roky 2010 až 2016 strávil v zámorí, podpísal zmluvu na jednu sezónu so škótskym tímom Edinburgh Capitals. Informáciu priniesol portál hokej.sk.

V tomto klube je z minulosti výrazná slovenská stopa, veď v ňom pôsobilo už 21 hokejistov spod Tatier. Najdlhšie, až dvanásť sezón, v ňom strávil Martin Cingeľ. Z ďalších je potrebné spomenúť Richarda Hartmanna, ktorý klub z hlavného mesta Škótska viedol aj trénersky. Teraz je jeho koučom niekdajší ukrajinský útočník Washingtonu Capitals z NHL Dmitrij Christič.

Marek Tvrdoň strávil v rodnej Nitre druhú polovicu vicemajstrovskej sezóny 2016/2017, v 37 dueloch mal bilanciu 11 gólov a 16 asistencií. V druhej polovici augusta s ním klub spod Zobora rozviazal zmluvu pre opakované porušenie životosprávy. V ročníku 2015/2016 v KHL absolvoval 4 súboje v Slovane Bratislava bez bodového zisku. V zámorí hral v nižších súťažiach AHL a ECHL, do NHL sa neprebojoval.


Tagy: Marek Tvrdoň Edinburgh Capitals

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA