VIDEO Impozantný úvod nováčika je minulosťou: Trnava videla drámu do posledných sekúnd

Ján Vlasko a Richard KrižanJán Vlasko a Richard Križan Zdroj: TASR

TRNAVA - Spartak Trnava na vlastnom ihrisku zdolal nováčika FC Nitra 2:1 v nedeľňajšom stretnutí 7. kola slovenskej futbalovej Fortuna ligy. Diváci si na gól musel počať až do druhého polčasu. V 77. minúte poslal hostí do vedenia striedajúci Andrej Ivančík.

Nitra však napokon nezískala ani bod. Najprv v 81. min vyrovnal Tomáš Brigant, ktorý bol na ihrisku len necelé dve minúty a domáci rozhodli v nadstavenom čase gólom Ivana Hladíka. V tom čase už nebol na trávniku hosťujúci Ján Chovanec, ktorý bezprostredne pred zásahom Hladíka putoval po druhej žltej a následne červenej karte do šatne. Nitra utrpela prvú prehru v sezóne, stále však vedie ligovú tabuľku o bod pred Slovanom Bratislava, Trnava sa posunula na tretiu priečku.

FC Spartak Trnava - FC Nitra 2:1 (0:0)
Góly: 81. Brigant, 90.+ Hladík - 77. Ivančík, ŽK: 26. Čonka, 39. Lukič, 44. Pehlivan - 15. Šimončič, 18. Niba, 44. Ján Chovanec, 73. Kuník, ČK: 90.+ Ján Chovanec (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: Kružliak - Slyško, Mókoš, 5932 divákov

Zostavy:
Trnava: Vantruba - Lukič (46. Jirka), Hladík, Godál, Čonka - A. Sloboda, Pehlivan - A. Kadlec, Vlasko (66. K. Yilmaz), Čanturišvili (80. Brigant) - Egho
Nitra: Hroššo - Kuník, R. Križan, Niba, Ján Chovanec - Šimončič - Charizopulos (72. A. Fábry), T. Kóňa - R. Valenta (57. Ivančík), Balaj, Steinhübel (82. Machovec)

Nestor El Maestro, tréner Spartaka: "Prvý polčas to bola pre všetkých nuda. Hrali sme bez rizika, v zostave s niekoľkými novými hráčmi. Je jasné, že sa potrebujú s mužstvom zohrať. V druhom polčase sa hralo viac na šírku ihriska, čo mnohí tréneri neznášajú, ale ja to mám rád. Hráčov inkasovaný gól nezlomil a po vyrovnavajúcom góle sme so šťastím získali tri body. Som šťastný, že sa nám to podarilo."

Ivan Galád, tréner Nitry: "Na dnešný zápas sme mali pripravený taktický plán, ktorý sa nám čiastočne podarilo naplniť. Dali sme vedúci gól, no na výhru nám to nestačilo a ani na zisk bodu. Ideme ďalej. Domácim gratulujem k výhre, peknému štadiónu i dobrej atmosfére."

Viac o téme: FC Nitra FC Spartak Trnava