Froome hľadie do cyklistickej budúcnosti: Nepovedal by som, že je to nemožné

Chris Froome
Chris Froome

LONDÝN - Historické víťazné double Christophera Frooma Tour de France - Vuelta pre britského cyklistu tímu Sky vôbec neznamená uspokojenie z dovŕšenia dlhoročnej snahy, ale záväzok do ďalšej práce.

"Stále mám v cyklistike čo dokazovať. Absolútnou prioriotou pre budúci rok bude boj o piaty celkový triumf na Tour de France. Samozrejme, je priskoro o tom hovoriť, keď ešte ani neviem, ako bude vyzerať trasa pretekov," uviedol Christopher Froome, cituje ho BBC.

Ak Froome o rok opäť zvíťazí na Tour de France, piatym titulom sa dostane na úroveň štyroch lídrov historického rebríčka úspešnosti na "Starej dáme": Belgičana Eddyho Merckxa, Francúzov Jacquesa Anquetila a Bernarda Hinaulta a tiež Španiela Miguela Induraina. Sedem víťazstiev Lancea Armstronga z historického pohľadu upadlo do zabudnutia, keďže sa sám priznal k dlhodobému užívaniu zakázaných podporných látok a prijal z toho plynúce konzekvencie.

Čerstvý šampión Vuelty Froome má 32 rokov a okrem piateho triumfu na TdF túži aj po víťazstve na Giro d´Italia. Ak by sa mu to v budúcnosti podarilo, zaradil by sa k šiestim legendám s prvenstvami na všetkých troch Grand Tour, medzi nimi sú aj stále aktívny Talian Vincenzo Nibali a Španiel Alberto Contador, ktorý práve ukončil kariéru.

"Som si istý, že nadíde čas, keď sa mojím cieľom stane aj Giro dˇItalia. Je to veľká výzva, ale momentálne sa sústredím na Tour de France. Giro však rozhodne neodpisujem zo svojich plánov," skonštatoval Froome pre BBC Radio 5. Líder tímu Sky zrejme ešte naozaj nevie, čo na budúci rok uprednostní, lebo v otázke na prípadnú účasť na Vuelte odpovedal: "Bude ťažké neprihlásiť sa na Vueltu, lebo tieto preteky teraz naozaj milujem."

Bývalí skvelí cyklisti aj ďalší experti tvrdia, že pri súčasnej náročnosti a rôznom profile všetkých súčastí Grand Tour (Giro, Tour, Vuelta) je prakticky nemožné triumfovať na všetkých troch v jednom roku. "Nepovedal by som, že je to nemožné, lebo nič nie je nemožné. Bude to však trvať istý čas, kým to niekto dokáže."


Tagy: Tour de France Chris Froome

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA