VIDEO Nečakané prekvapenie na basketbalovom šampionáte: Španielska víťazná šnúra skončila!

Sklamaní Španieli po prehre so SlovinskomSklamaní Španieli po prehre so Slovinskom Zdroj: SITA

ISTANBUL - Basketbalisti Slovinska zvíťazili vo štvrtkovom semifinále v istanbulskej Sinan Erdem aréne nad obhajcami titulu Španielmi 92:72 na 40. majstrovstvách Európy vo Fínsku, Turecku, Rumunsku a Izraeli a prvýkrát v histórii tohto turnaja sa prebojovali do finále. Slovinci navyše na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte ešte neprehrali, zatiaľ triumfovali vo všetkých 8 zápasoch. Naopak, španielska šnúra 13 víťazstiev bez prerušenia na ME sa skončila v semifinále a ešte stále úradujúci majstri Európy si v nedeľu zahrajú "len" o bronz.

Slovinci sa ujali vedenia už na začiatku zápasu a obhajcovia titulu sa márne snažili dohnať bodové manko. Rozhodujúca bola predovšetkým úspešnosť streľby za tri body. Kým Španieli za celý zápas premenili 7 trojok, Slovinci až dvojnásobok. Balkánci mali navyše za sebou úžasných fanúšikov, ktorí ich hnali za vytúženým finále. Španielom nevyšiel ani vstup do druhého polčasu, kde strelecky mlčali takmer 4 minúty, počas ktorých im súper odskočil na dvojciferný rozdiel. Zmazať ho sa hráčom z Pyrenejského polostrova proti skvele hrajúcim Slovincom nepodarilo.

Slovinské oslavy s fanúšikmi Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA

Druhý finalista bude známy v piatok. Od 20.30 h rovnako v istanbulskej Sinan Erdem aréne proti sebe nastúpia Rusi so Srbmi.

Španielsko - Slovinsko 72:92 (19:25, 26:24, 12:24, 15:19)
Najlepší strelci: P. Gasol 16 (6 doskokov, Rubio 13, M. Gasol 12 (10 doskokov) - Randolph, Dragič (6 doskokov) po 15, Prepelič 13
TH: 16/15 - 12/8, fauly: 20 - 19, trojky: 7 - 14

Viac o téme: Španielsko Slovinsko