VIDEO Zázrak z ríše snov sa nekonal: Kozákovci sa na šampionáte v Rusku nepredstavia!

Sokratis Papastathopoulos a jeho gólové vytrženieSokratis Papastathopoulos a jeho gólové vytrženie Zdroj: SITA

PIREUS - Slovenská futbalová reprezentácia sa definitívne nepredstaví na MS 2018 v Rusku. Teoretickú šancu aspoň na účasť v baráži definitívne stratila v utorok po domácom víťazstve Grécka nad Gibraltárom 4:0 v kvalifikačnej H-skupine.

Grécko v H-skupine v Pireu outsidera skupiny prvýkrát pokorilo v 32. minúte, keď sa presadil obranca Bologne Vassilios Torosidis. V druhom polčase definitívne Gibraltár zlomili dva zlepené góly útočníka Olympique Marseille Konstantinosa Mitrogloua v 61., resp. 63. minúte. Domáci pridali ešte jeden gól a s prehľadom si postrážili potrebný výsledok a vybojovali si tak miestenku v baráži.

Žreb európskej baráže sa uskutoční v utorok 17. októbra vo švajčiarskom Zürichu. Prvé zápasy sú na programe 9. až 11. novembra, odvety sa odohrajú od 12. do 14. novembra. Nasadené a nenasadené mužstvá v baráži určí októbrový rebríček Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Ten vyjde deň pred žrebom, v pondelok 16. októbra.

Okrem Ruska ako organizátora s automatickou účasťou budú o rok na šampionáte určite hrať aj Brazília, Mexiko, Kostarika, Irán, Japonsko, Kórejská republika, Saudská Arábia, Nigéria a Egypt.

Grécko - Gibraltár 4:0 (1:0)
Góly: 61. a 63. Mitroglou, 32. Torosidis, 78. Gianniotas, rozhodoval: Kruašvili (Gruz.)