VIDEO Spasil Arsenal a prepísal históriu: Iba 18-ročný mladíček odvrátil senzáciu a ohúril Londýn

Eddie Nketiah a jeho gólové oslavyEddie Nketiah a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu odvrátili vyradenie v osemfinále anglického Ligového pohára a po výhre 2:1 v predĺžení postúpili cez Norwich do štvrťfinále. Ďalej idú aj ďalšie celky Premier League Leicester, Bournemouth a Manchester United.

Arsenal ešte päť minút pred koncom stretnutia prehrával, ale potom objavil nečakaného hrdinu. O jeho postupe rozhodol iba osemnásťročný útočník Edward Nketiah svojimi prvými dvoma gólmi v drese hlavného tímu. Stal sa tak prvým strelcom Arsenalu narodeným až potom, čo na lavičku "kanonierov" zasadol súčasný kouč Arséne Wenger.

Výsledky utorňajších stretnutí osemfinále Anglického ligového pohára vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Arsenal Londýn - Norwich 2:1 po predĺž.
Bournemouth - Middlesbrough 3:1
Bristol City - Crystal Palace 4:1
Leicester City - Leeds United 3:1
Swansea - Manchester United 0:2
Manchester City - Wolves 0:0, 4:1