VIDEO Futbalisti Burnley sa dotiahli na Liverpool: Súboj s nováčikom rozhodol Hendrick

Florian Lejeune a Ashley Barnes v súboji o loptuFlorian Lejeune a Ashley Barnes v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Burnley zvíťazili v 10. kole anglickej ligy nad nováčikom z Newcastlu 1:0. Vďaka trojbodovému zisku sa v tabuľke dotiahli na šiesty Liverpool, ktorý má o gól lepší rozdiel skóre. Deviaty Newcastle neuspel po troch zápasoch, z ktorých zakaždým vyťažil aspoň bod.

V prvom polčase sa neujali šance domáceho Hendricka a Barnesa ani Atsuova strela na druhej strane. Hosťov mohol po zmene strán poslať do vedenia Pérez, ale jeho strelu k tyči brankár Pope vyrazil. Rozhodol tak v 74. minúte Hendrick, ktorého našiel voľného v malom vápne Gudmundsson.

Burnley - Newcastle 1:0 (0:0)
Gól: 74. Hendrick

Viac o téme: Newcastle United Burnley FC
  • Zdroj: ČTK, SITA