VIDEO Ak by ste mali podané, trafil by vás šľak: Kľúčový moment zápasu iba minútu pred koncom!

Nazem Kadri, Connor Brown a Nikita Zaitsev oslavujú víťazný gólNazem Kadri, Connor Brown a Nikita Zaitsev oslavujú víťazný gól Zdroj: SITA

EDMONTON - Domáci nutne potrebovali výhru, no dostali len ďalšiu krutú ranu osudu. Vo veľkolepej prestrelke padlo až desať gólov, no domácich fanúšikov rozhodne nepotešil záver zápasu. Všetko sa to mohlo skončiť úplne inak, lenže zaúradovala smola.

Edmonton prehral prvú tretinu 1:3, no nehodil flintu do žita a zabojoval. V závere tretieho dejstva bol stav vyrovnaný a všetko nasvedčovalo tomu, že sa oba tímy pozrú do predĺženia. Do konca stretnutia zostávalo niečo málo cez minútu a skóre bolo 4:4. Vtedy sa však rozhodlo o všetkom. Kris Russell odohral výborný zápas, no posledná bodka mu nevyšla. V súboji o puk vo vlastnom obrannom pásme sa mu podarilo streliť vlastenca. Puk chcel prudko vystreliť niekam do mantinelov, no napálil ho rovno za chrbát svojho brankára Brossita.

Edmonton následne inkasoval sekundu pred koncom zápasu gól do prázdnej brány, čím sa zrodil konečný výsledok 4:6.

Viac o téme: Edmonton Oilers Toronto Maple Leafs
  • Zdroj: športky