VIDEO Domáci triumf Chelsea, kanonáda Liverpoolu a zakopnutie Tottenhamu

Eden Hazard (10) a jeho gólové oslavyEden Hazard (10) a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

LONDÝN - Úradujúci majster FC Chelsea otočil stav a zvíťazil nad Newcastlom United 3:1. Gólový účet stretnutia otvoril v 12. min Dwight Gayle, ale domáci dvoma presnými zásahmi Edena Hazarda a jedným gólom Álvara Moratu preklopili misky váh na stranu Londýnčanov.

Futbalisti FC Liverpool uspeli na ihrisku nováčika z Brightonu a triumfovali 5:1 v sobotňajšom dueli 15. kola najvyššej anglickej súťaže. Hostia rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Emre Can a Roberto Firmino, ten po zmene strán pridal aj svoj druhý zásah v zápase. Ďalší zásah "The Reds" pridal Coutinho a na konečných 5:1 "vlastencom" upravil Lewis Dunk. Za domácich skorigoval na priebežných 1:3 Glenn Murray z pokutového kopu.

Tottenham zakopol vo Watforde, keď iba remizoval 1:1. "Kohúti" museli doťahovať po góle Christiana Kabaseleho, ešte do polčasovej prestávky vyrovnal Son Heung-min. Situáciu hosťom skomplikoval obranca Davinson Sánchez, ktorý v 52. min inkasoval červenú kartu.

Chelsea Londýn - Newcastle United 3:1 (2:1)
Góly: 21. a 74. Hazard (druhý z 11 m), 33. Morata - 12. Gayle

Brighton - FC Liverpool 1:5 (0:2)
Góly: 51. G. Murray (z pok. kopu) - 31. a 49. Firmino, 30. Emre Can, 87. Countinho, 89. Dunk (vlastný)

Everton - Huddersfield 2:0 (0:0)
Góly: 47. G. Sigurdsson, 74. Calvert-Lewin

Leicester - Burnley 1:0 (1:0)
Gól: 6. D. Gray

Stoke - Swansea 2:1 (2:1)
Góly: 36. Shaqiri, 40. M. Diouf - 3. Bony

Watford - Tottenham Hostpur 1:1 (1:1)
Góly: 13. Kabasele - 25. Son Heung-min, ČK: 52. D. Sánchez (Tottenham) za faul