VIDEO Al-Džazíra na MS klubov doplnila kvarteto semifinalistov, čaká ju Real

Postupové oslavy futbalistov Al-DžazíryPostupové oslavy futbalistov Al-Džazíry Zdroj: SITA

Futbalisti Al-Džazíry postúpili do semifinále majstrovstiev sveta klubov Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

V sobotňajšom štvrťfinále vyhral zástupca Spojených arabských emirátov nad japonskou Urawou 1:0. O víťazný gól stretnutia sa postaral v 52. minúte Romarinho. Al-Džazíra v semifinálovom zápase nastúpi proti úradujúcému európskému šampiónovi a obhajcovi trofeje z MS klubov Realu Madrid.

Mexický zástupca CF Pachuca v prvom štvrťfinále zdolal Wydad Casablanca z Maroka 1:0 po predĺžení. Jediný gól zápasu zaznamenal v 112. minúte po presnej hlavičke Guzman. Mexičania v semifinále narazia na brazílsky klub Gremio Porto Alegre.

Semifinálové zápasy sú na programe v utorok 12. decembra.

CF Pachuca - Wydad Casablanca 1:0 pp
Gól: 112. Guzman, ČK: 69. Nakach (Wydad)

Al-Džazíra - Urawa 1:0 (0:0)
Gól: 52. Romarinho

Viac o téme: CF Pachuca Al-Džazíra Wydad Casablanca Urawa