VIDEO Z týchto gólov vám padne sánka: To najlepšie, čo popadalo v NHL

David Pastrňák sa raduje z góluDavid Pastrňák sa raduje z gólu Zdroj: TASR

NEW YORK - Najlepšia hokejová liga sveta znovu ponúkla fanúšikom množstvo parádnych gólov. Ťažko vybrať iba päť najlepších, keď ich padá toľko a puk miešajú najlepší hráči planéty. Sezóna sa začala iba v októbri, no už teraz je z čoho vyberať. Vychutnajte si to najlepšie, čo sa v rozbehnutom ročníku urodilo.

1. David Pastrňák

Česko má stále v NHL elitných hráčov, ku ktorým sa pridáva aj mladá krv. Najväčšou hviezdou súčasnosti je dozaista David Pastrňák. Ten si vydobyl v zostave Bostonu Bruins pevné miesto a lukratívnu zmluvu. Posledné dve sezóny má takmer toľko isto bodov ako počet odohraných zápasov. Dokonalou individuálnou akciou zamotal hlavu celej obrane Vancouveru Canucks a poslal svoj tím do vedenia 2:1.Celú akciu začal ešte za vlastnou bránou a bez väčších starostí sa preštrikoval celou defenzívou a pohodlne skóroval. Skutočná lahôdka!

2. Jevgenij Kuznecov

Talentovaný 25-ročný ruský center je obávanou ofenzívou zbraňou Washingtonu Capitals. Z obrany Edmontonu Oilers urobil štyri minúty pred koncom iba skupinku študentov, ktorí sa bezmocne prizerali jeho majstrovstvu.

3. Tyler Toffoli

Keď do konca predĺženia zostáva iba 0,9 sekundy, nemusí zo znamenať, že nemôže padnúť gól. Aj komentátor pred vhadzovaním poznamenal, že už je takmer nulová šanca, aby sa na výsledku niečo zmenilo, no aj zázraky sa dejú. Dôkazom je víťazný gól Tylera Toffoliho. Ten vyslal nechytateľný projektil rovno po vyhranom vhadzovaní, o ktoré sa postaral Kopitar. Na tento gól sa ani nedá zabudnúť.

4. Brendan Perlini

Draftovaný bol v prvom kole a v NHL mu predpovedali výbornú kariéru. Stále iba 21-ročný Brendan Perlini dokazuje, že sa tieto predpoklady môžu naplniť. Pozrite si jeho čarovné ruky, vďaka ktorým strelil krásny gól do brány Vegas Golden Knights v tretej tretine, čím znížil stav na 2:3 a dal svojmu tímu šancu na vyrovnanie. Perlini sa pustil do šprintu už od polovice klziska, prešiel cez troch protihráčov a utešenou strelou prekonal brankár Subbana.

5. Jake Guentzel

Ďalší mladík, ktorý zažiaril v minulej sezóne. Pittsburgh vytiahol Guentzela v minulej sezóne do zostavy a poriadne sa mu to oplatilo. Americký útočník nazbieral v 25 zápasov play-off neuveriteľných 21 bodov a vo veľkej miere sa podieľal na zisku titulu. Pri tomto góle však nepatrí rešpekt iba jemu. Uznať treba kvality celého tímu, ktorý predviedol ukážkovú spoluprácu. Puk lietal z hokejky na hokejku, brankár nemal v takej rýchlosti ani len šancu.