Z Rusov si spravil kužele: VIDEO parádneho gólu najväčšej slovenskej hviezdičky!

Adam Ružička a jeho gólové oslavyAdam Ružička a jeho gólové oslavy Zdroj: TASR

ROCHESTER - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov bojovala v poslednom prípravnom zápase pred blížiacim sa svetovým šampionátom mladíkov v americkom Rochesteri s ruskými rovesníkmi. Naši mladíci poriadne potrápili veľkého favorita, keď triumf s hokejovou veľmocou mali prakticky na dosah.

Po úvodnej časti hry zverenci trénera Ernesta Bokroša senzačne vyhrávali 1:0, keď sa už v piatej minúte stretnutia po fantastickej individuálnej akcii presadil Adam Ružička. Mladík, ktorý je považovaný za najväčšiu hviezdu Bokrošovho výberu, predviedol skvelé individuálne zručnosti a nekompromisnú gólovú koncovku, za ktorú bol odmenený búrlivým potleskom divákov.

Presný zásah Zeleňáka z 26. minúty, pri ktorom sa asistenciou opäť blysol Ružička, znamenal dvojgólové vedenie Slovenka po dvoch tretinách. Ani to však napokon našim mladíkom nestačilo, keď vyrovnávajúci gól Ruska prišiel v predposlednej minúte riadneho hracieho času. V nájazdovej lotérii sa nepresadil ani jeden z piatich Slovákov, kým ruskí mladíci premenili všetky tri úvodné trestné strieľania.

Viac o téme: Slovensko U20 Ernest Bokroš Rusko U20 Adam Ružička
  • Zdroj: TASR, športky