VIDEO Švédi zdolali obhajcov titulu, idú do finále: USA zlomila väzy vlastná presilovka!

Gólová radosť Liasa Anderssona so spoluhráčmiGólová radosť Liasa Anderssona so spoluhráčmi Zdroj: SITA

BUFFALO - Prvými finalistami majstrovstiev sveta do 20 rokov v Buffale sa stali hokejisti Švédska, ktorí v úvodnom semifinále vyhrali nad obhajcom titulu z USA 4:2.

'Tri korunky' sa naposledy tešili z cenného kovu v roku 2014 na domácom šampionáte 2014 v Malmö, kedy vo finále prehrali s Fínskom. Odvtedy držali trojročný medailový pôst. V úlohe čiarového rozhodcu sa v dueli predstavil aj Slovák Peter Šefčík. V druhom semifinále proti sebe nastúpili hokejisti Česka a Kanady.

USA - Švédsko 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Góly: 53. Bellows (Yamamoto, Tkachuk), 57. Tkachuk (J. Anderson) - 34. Pettersson (Nylander, L. Lindström), 47. Andersson (Karlström), 48. Steen, 49. Jonsson Fjällby (Davidsson). Rozhodovali: Nikolič (Rak.), Wiegand (Švaj.) – Jensen (Dán.), Šefčík (SR), vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:2.

USA: Woll – Fox, Samberg, Lindgren, Perunovich, Peeke, M. Anderson, Hughes – Poehling, Yamamoto, Bellows – Tkachuk, Mittelstadt, J. Anderson – Norris, Harper, Jones – Brown, Tufte, Frederic.

Švédsko: Gustavsson – Liljegren, Moverare, Dahlin, Brännström, G. Lindström, Sellgren, Högberg – Pettersson, Nylander, Andersson – L. Lindström, Karlström, Zetterlund – Söderlund, Lundeström, Steen – Gustafsson, Boqvist, Jonsson Fjällby.

V prvej tretine sa hral svižný hokej so šancami na oboch stranách, ale obaja brankári boli oporami svojich tímov. Aj v druhej mali šance obe mužstvá, ale skóre otvoril v 34. minúte Pettersson, keď využil presilovú hru. V závere mohli Američania vyrovnať, ale v obrovskej šanci zachránil Švédov brankár Gustavsson. V treťom dejstve najskôr zvýšil Andersson na 2:0, domácim potom zlomila väzy vlastná presilovka. Švédi počas nej v priebehu necelej minúty udreli dvakrát v oslabení a definitívne rozhodli. Obhajcovia titulu sa nevzdávali, gólmi Bellowsa a Tkachuka znížili na rozdiel dvoch gólov, ale na vyrovnanie im už chýbali sily.

Viac o téme: USA Švédsko