VIDEO Osemgólový uragán Parížanov: Neymar rozvlnil sieť štyrikrát, Cavani s rekordom!

Neymar Neymar Zdroj: SITA

PARÍŽ - Futbalisti vedúceho Paris St. Germain v 21. kole francúzskej ligy rozstrieľali 8:0 Dijon. Štyri góly dal Neymar, dva pridal Ángel Di María, zatiaľ čo Edinson Cavani vďaka 156. gólu v drese parížskeho celku vyrovnal klubový rekord Zlatana Ibrahimoviča.

Úvod zápasu patril Di Maríovi, ktorý najprv dva góly dal a potom pripravil rekordný zásah pre Cavaniho. Uruguajský útočník si pripísal 156. zásah za Paríž St. Germain vo všetkých súťažiach a vyrovnal Ibrahimoviča, ktorý však na stanovenie rekordu potreboval o zhruba 50 zápasov menej.

Podarený prvý polčas zakončil štvrtým gólom Neymar, ktorý po prestávke pridal ďalšie tri zásahy. O zostávajúci gól sa postaral Kylian Mbappé a Paris St. Germain o jediný gól zaostal za rekordnou ligovou výhrou v histórii klubu. Tabuľku výber trénera Unaia Emeryho vedie o 11 bodov pred druhým Lyonom.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 21. kola najvyššej francúzskej futbalovej sútaže Ligue 1:

Paríž Saint-Germain - Dijon 8:0 (4:0)
Góly: 42., 57., 73. a 83. Neymar (štvrtý z pok. kopu), 4. a 15. Di María, 21. Cavani, 77. Mbappé

Metz - St. Étienne 3:0 (2:0)
Góly: 13. Riviére (z pok. kopu), 16. Dossevi, 77. Roux, ČK: 85. Hernani (St. Étienne) po 2. ŽK

Toulouse - Nantes 1:1 (0:1)
Góly: 90. Gradel (z pok. kopu) - 19. Krhin

Viac o téme: Neymar Paris Saint-Germain