Rybárikovú čaká poriadne tvrdý oriešok: V osemfinále proti bývalej svetovej jednotke!

Magdaléna RybárikováMagdaléna Rybáriková Zdroj: SITA

MELBOURNE - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa prvýkrát v kariére prebojovala do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V treťom kole si ako nasadená devätnástka poradila s Ukrajinkou Katerynou Bondarenkovou za 2:04 h 7:5, 3:6, 6:1. V úvodnom dejstve otočila z 2:5, v deviatom geme odvrátila tri setbaly.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi v noci na nedeľu SEČ proti druhej nasadenej Dánke Caroline Wozniackej, ktorá zdolala na centri v aréne Roda Lavera Holanďanku Kiki Bertensovú 6:4, 6:3. S Wozniackou má Rybáriková nepriaznivú bilanciu 1:3, naposledy s ňou prehrala v roku 2014 na US Open. Všetky štyri duely sa hrali na harde, Slovenka uspela v prvom z nich v roku 2009 v thajskej Pattayi.

Pre Rádio Slovensko na margo zápasu poznamenala. "Bol to taký zvláštny duel. Ani sama neviem, ako sa mi podarilo vyhrať prvý set. Za stavu 5:3 a 40:15 zahrala Bondarenková dobrú loptu, no rozhodcovia zahlásili aut a výmena sa opakovala. Mohla som prvý set pokojne prehrať a ťažko povedať, akoby sa to potom celé vyvíjalo. Tento moment Bondarenkovou zamával, zostala stuhnutá. V druhom sete hrala rýchlo, vypaľovala víťazné bekhendy z každej pozície. V treťom sete som však hrala výborne, pretlačila som ju aj vo výmenách, čo bolo rozhodujúce."

Rybáriková, vlaňajšia semifinalistka Wimbledonu, má v Melbourne už istú prémiu 240.500 austrálskych dolárov pred zdanením a 240 bodov do svetového rebríčka WTA. V jeho onlajn vydaní figuruje na 18. mieste - najvyššie v kariére. Rybáriková mala na Australian Open po prvých piatich štartoch skóre 0:5, potom tri razy postúpila do 2. kola. Vlani u "protinožcov" neštartovala pre zdravotné problémy. V rámci podujatí veľkej štvorky postúpila do osemfinále singla po druhý raz. Tohtoročný Australian Open je pre 29-ročnú piešťanskú rodáčku 38. grandslamovým turnajom.

Viac o téme: Magdaléna Rybáriková Caroline Wozniackej