Vlhová je s ďalším umiestnením v top desiatke spokojná: Viem, kde mám rezervy

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová reaguje v 2. kole obrovského slalomu Svetového poháraNa snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová reaguje v 2. kole obrovského slalomu Svetového pohára Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

LENZERHEIDE - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila ôsme miesto v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára. Vo švajčiarskom Lenzerheide zvíťazila Francúzka Tessa Worleyová. Vlhová stratila v súčte dvoch kôl na víťazku 2,09 sekundy.

Na druhom mieste skončila Nemka Viktoria Rebensburgová so stratou 7 stotín sekundy, tretiu priečku obsadila slovinská lyžiarka Meta Hrovatová (+1,45), ktorá sa prvýkrát v kariére postavila na stupne víťazov v pretekoch SP.

Worleyová si udržala pred Rebensburgovou náskok z prvého kola a dosiahla svoje 12. víťazstvo v pretekoch SP. Hrovatová sa po štrnástom mieste z 1. kola posunula na konečnú tretiu priečku.

Po prvom kole strácala Vlhová na priebežnú líderku 1,67 sekundy. Trať bola nesmierne náročná najmä vo vrchnej strmej pasáži, kde viacero aj popredných pretekárok nabralo výraznú stratu. Vlhová si tam dala pozor a na prvom medzičase zaostávala iba o štrnásť stotín sekundy. Po prvom kole figurovala na siedmej priečke, keď zajazdila rovnaký čas (1:07,00 min) ako Švédka Frida Hansdotterová. "Nešlo sa mi zle, ale v strednej a cieľovej pasáži som stratila o niečo viac, ako by som mala. Trať je tvrdá, ale nie úplne ľadová a myslím si, že to nebolo až také zlé," povedala Vlhová v cieli prvého kola. Dôkazom jeho namáhavosti bolo až osemnásť vypadnutých, medzi ktorými bola aj ďalšia slovenská reprezentantka Barbara Kantorová.

V druhom kole boli podmienky rozdielne, no o nič jednoduchšie. Problémy sa opäť nevyhli ani ašpirantkám na najvyššie méty, po zaváhaní musela zabojovať dokonca aj víťazka. Vlhová sa ôsmym miestom priblížila k svojmu najlepšiemu umiestneniu v obrovskom slalome SP, ktorým naďalej zostáva siedma priečka. "Nebolo to ideálne, ale celkovo je ôsme miesto dobré. Je to ďalšie umiestnenie v najlepšej desiatke a mám ďalšie body. Nebolo to jednoduché, každý sa v tom trápil. Bolo to úplne odlišné ako v prvom kole, keďže sa trošku oteplilo sneh bol o niečo iný. Každý bojoval, každý dal do toho všetko. Strednú pasáž som v sobotu nemala najrýchlejšiu. Viem, kde mám rezervy, budeme na tom pracovať a ideme ďalej," povedala Vlhová v cieľových priestoroch.

Viac o téme: Petra Vlhová