VIDEO Slovan potešil domácich fanúšikov: Tesné víťazstvo nad Ružomberkom

Na snímke gólová radosť SlovanistovNa snímke gólová radosť Slovanistov Zdroj: TASR – Martin Baumann

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava na vlastnom ihrisku zdolali Ružomberok tesne 1:0 v sobotňajšom stretnutí 3. kola skupiny o titul nadstavbovej časti slovenskej Fortuna ligy. Slovan sa rehabilitoval za prehru v Žiline (0:2) v minulom kole, na vedúcu Trnavu majú "belasí" manko siedmich bodov, Spartak má nedeľňajší zápas v Dunajskej Strede k dobru.

Hneď v 2. minúte sa po Holmanovej akcii ocitol v prvej príležitosti Šporar, ktorého strelu vyrazil ružomberský brankár Macík. Domáci pokračovali v úvodnej aktivite a do pokutového územia hostí poslali niekoľko nebezpečných prihrávok. Šporar sa zásluhou toho dostal aj do ďalšej možnosti, s jeho tečovaným pokusom si opäť poradil Macík. Ešte bližšie k otváraciemu zásahu bol o pár minút neskôr Čavrič, ktorý si v šestnástke zasekol protihráča a technickou strelou trafil vzdialenejšiu žrď ružomberskej bránky. Hostia hrozili jedine z občasných protiútokov, Šulla v bránke Slovana neinkasoval po zakončeniach Daniela ani Gešnábela, pokus Haskiča po centri P. Masla z pravej strany zblokoval Bajrič. Macík na opačnej strane zlikvidoval ďalšiu strelu Šporara. Hra v celom prvom polčase sa odvíjala od snahy Slovana otvoriť skóre, ktorá sa gólovo nenaplnila ani po prihrávke Čavriča a zakončení Holmana, a mužstvá išli do šatní za stavu 0:0.

Prvú šancu po zmene strán mal domáci Moha, jeho pokus sa neujal a nepochodili ani Rabiu so Šporarom. Síce si položili Macíka, ale akciu prekombinovali a hosťujúca defenzíva stihla zabrániť gólu. Bratislavčania sa predsa len dočkali v 49. minúte, keď Čavrič prestrelil Macíka - 1:0. Na ťahu boli Ružomberčania, no naďalej sa museli najmä brániť. Zmeniť to chceli po takmer hodine hry, Qose potiahol po ponúknutej výhode loptu na ľavej strane a odcentroval na Gešnábela, ktorého volej pohotovo zneškodnil Šulla. Rovnako ďalšia príležitosť hostí prišla z ľavého kraja, Gál-Andrezly opäť našiel Gešnábela, ten už nevypálil tak presne ako o pár desiatok sekúnd skôr. Po nevyužitých možnostiach Ružomberka sa pripomenul Slovan, Moha si vo vzduchu spracoval prihrávku od Čavriča a veľmi pekným pokusom roztriasol brvno. Hostia potrebovali s pribúdajúcim časom útočiť s viacerými hráčmi, čo poskytovalo priestor na domáce protiútoky. Ani jeden z tímov si do záverečného hvizdu nevypracoval vážnejšiu šancu a Slovan si postrážil tesné víťazstvo.

Futbal - Fortuna liga 2017/2018 - nadstavbová časť - skupina o titul - 3. kolo - sobota:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:0 (0:0)
Gól: 49. Čavrič, ŽK: 58. Rundič - 44. P. Maslo, rozhodovali: P. Hrčka - Bobko, Galo, 1080 divákov

Zostavy:
Slovan: Šulla - B. Sekulič, Bajrič, Božikov, Rundič - De Kamps - Ibrahim Rabiu (72. Nono), Holman (83. V. Savičevič) - Čavrič (75. Hološko), Šporar, Moha
Ružomberok: Macík - Jonec, P. Maslo, J. Maslo, Kupec (57. Pikk) - Qose, B. Ľupták - E. Daniel, Gešnábel (80. D. Takáč), Gál-Andrezly - E. Haskič (66. D. Čapek)

Viac o téme: MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR, SITA