VIDEO Neuveriteľná dráma hodná play-off: Trenčania zvládli hru nervov a vyrovnali sériu!

Tim Coffman a Patrik BačíkTim Coffman a Patrik Bačík Zdroj: SITA/Jakub Julény

ZVOLEN - V druhom semifinálovom zápase Kaufland play off hokejovej Tipsport ligy boli na zvolenskom ľade úspešnejší hostia z Trenčína 3:4 sn s rozhodujúcim gólom Hossu v samostatných nájazdoch. Ďalší zápas je na programe v stredu v Trenčíne o 18.00 h.

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 3:4 sn (3:2, 0:0, 0:1, -0:0, 0:1)
Góly: 8. Obdržálek (Špirko), 13. Hraško (Špirko), 19. Puliš (Kelemen) - 5. Dlouhý, 17. Dlouhý (Holenda), 41. Radivojevič (Sojčík), rozh. sam. nájazd Hossa. Rozhodovali Stano, J. Konc st., - Synek, Gegáň, vylúčení 4:4, navyše Kováčik (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky 2:1, v oslabení 0:0, 3673 divákov. Stav série 1:1.

HKM Zvolen: MacIntyre - Bokroš, Kováčik, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Ťavoda, Dubeň - Coffman, Kytnár, Michal Chovan - Šišovský, Špirko, Kelemen - Puliš, Steen, Obdržálek - Török, V. Fekiač, Matis
Dukla Trenčín: Valent - Romančík, Starosta, Cebák, Bačík, Bohunický, Holenda, Pač - Radivojevič, Sojčík, Bezúch - Hossa, Sádecký, Hecl - Varga, Ölvecký, Mikula - Švec, Dlouhý, D. Hudec

Aj v druhom semifinálovom zápase sa ujali vedenia na zvolenskom ľade Trenčania. Pomohol im k tomu Ťavoda, ktorý spadol na obrannej modrej, puk lacno získal Dlouhý a v samostatnom nájazde presne zakončil bekhendový blafák. V ďalšom priebehu však už bolo oproti predchádzajúcemu zápasu deň predtým všetko úplne inak. Vyrovnávajúci gól padol onedlho v 8. min v presilovke, v podstate do prázdnej bránky po vyrazenom puku a presnej strele Obdržálka.

Na početné oslabenie doplatili hostia aj v 13. min a Hraško po delovke ukázal, aké je to jednoduché, keď sa presne trafí. V 17. min rovnako nekompromisne MacIntyra v bránke prekonal druhýkrát opäť Dlouhý a gólové hody uzavrel v 19. min Puliš. Presadil sa dosť kuriózne, výrazne mu pomohol brankár Valent, vykorčuľoval, puk však lapačkou nezachytil, a potom sa už mohol len pozerať, ako s takouto nečakanou ponukou domáci naložili. Prvá tretina divákov strhla dramatickosťou, na ľade sa neustále niečo dialo, s viacerými šancami na oboch stranách.

V druhej tretine vzruchu ubudlo, asi najväčší nastal pri nájazde Šišovského v 31. min a perfektnom zákroku Valenta. Trenčiansky brankár sa vyznamenal aj v 35. min, keď v oslabení zlikvidoval strelu Kytnára. Vyrovnať mohol v 37. min Hecl, inak si veľa príležitostí v strednej časti hry Trenčania nevypracovali. Tesne pred prestávkou najskôr zazvonila žŕdka po bombe domáceho Ulrycha od modrej a na opačnej strane v 40. min zasa Bokroš zabránil na bránkovej čiare puku, aby dokĺzal do bránky.

V tretej tretine sa už po siedmich sekundách nechal vylúčil za nedovolené bránenie Bokroš a Radivojevič strelou od modrej vyrovnal. V 53. min minul bránku v bezprostrednej vzdialenosti Hecl, hra sa neustále prelievala v rýchlych akciách na jednu i druhú stranu, s častými zákrokmi oboch brankárov.

Zostalo však len pri väčšom, či menšom vzruchu a o víťazovi muselo rozhodnúť až predĺženie. V ňom mal najbližšie ku gólu Radivojevič v samom závere, domáci však obrovskému tlaku hostí odolali a víťaz sa zrodil až po samostatných nájazdoch, ten rozhodujúci premenil Hossa.

Viac o téme: HKM Zvolen HK Dukla Trenčín
  • Zdroj: TASR, športky