Ďalšia tvrdá facka: Slováci aj v odvete od Švédska schytali krutý debakel!

Lawrence Pilut a Filip Krivošík v súbojiLawrence Pilut a Filip Krivošík v súboji Zdroj: SITA/AP - Suvad Mrkonjic

OSKARSHAMN - Slovenskí hokejoví reprezentanti neuspeli ani v druhom z dvojice prípravných zápasov proti domácim Švédom. Po štvrtkovej prehre 3:6 v Norrköpingu podľahli v piatok v Oskarshamne severanom hladko 1:7.

Slováci sa v prvej tretine iba veľmi ťažko presadzovali v ofenzíve, naopak, väčšinu času sa museli brániť, keďže mali veľké problémy ustrážiť šikovných domácich útočníkov. Nevychádzali im ani presilovky, v ktorých nedokázali výraznejšie ohroziť Hellberga vo švédskej bránke. Po uplynutí prvej početnej výhody inkasovali z hokejky Lissa, ktorý tečoval strelu Boqvista a využil, že Godla mal pri nej zaclonený výhľad. Podobným spôsobom padol aj druhý švédsky gól, keď slovenský brankár nič nevidel a Zackrisson využil presilovku pri vylúčení Buca. "Tri korunky" jasne dominovali, obrovské šance na zvýšenie skóre nepremenili Grundström ani Oloffson. Absolútnu hernú prevahu pretavil v 18. minúte na tretí gól Ölund. Zo slovenských príležitostí v prvej tretine stoja za spomenutie len nebezpečná strela Tršku od modrej čiary a spálená tutovka Buca.

Švédsky brankár Magnus Hellberg Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP - Suvad Mrkonjic

V druhom dejstve pokračoval švédsky tlak, po 46 sekundách využil nedôraz slovenských obrancov Liss, ktorý svojím druhým gólom v zápase upravil na 4:0. Následne Godla prenechal miesto v bránke Hrenákovi. Až potom sa presadili Slováci, v 27. minúte sa dostali do rýchleho prečíslenia a po prihrávke Šoltésa znížil skóre Štrauch. Ramsayho zverenci v porovnaní s úvodnou tretinou zlepšili pohyb, napriek tomu bolo zrejmé, kto je pán zápasu. V 37. minúte Švédi vyhrali sériu súbojov za bránkou, pred ňou zostal osamotený Liss, ktorý v šanci nezaváhal a skompletizoval hetrik - 5:1.

Erik Brannstrom a Patrik Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP - Suvad Mrkonjic

V tretej časti tempo hry opadlo, domáci zvoľnili a nehnali sa už toľko dopredu. Slováci mali niekoľko náznakov šancí, ktoré však zostali nevyužité. Severania, hoci ubrali nohu z plynu, mali stále herne navrch a využívali nedôslednosti v súperovej obrane na ohrozenie Hrenáka. V 53. minúte premenili svoju druhú presilovku, keď Klingberg parádne trafil do horného rohu slovenskej bránky - 6:1. Skóre uzavrel minútu a pol pred koncom Grundström, ktorý nekrytý pred bránkou využil prihrávku Klingberga.

Švédsko - Slovensko 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Góly: 9. Liss (Boqvist, Brännström), 13. Zackrisson (Wikstrand, Pilut), 18. Ölund (Olofsson), 21. Liss (Olofsson), 37. Liss (Olofsson, Asplund), 53. Klingberg (Olofsson, Almquist), 59. Grundström (Klingberg, Zackrisson) - 27. Štrauch (Šoltés, Ďaloga). Rozhodovali: Harnebring, Winge - Löfgren, Jonsson (všetci Švéd.), vylúčení: 5:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3054 divákov

Švédsko: Hellberg - Pilut, Wikstrand, Nyberg, Almquist, Andersson, Arnesson, Brännström, Boqvist – Grundström, Zackrisson, Cehlin – Liss, Sundström, Olofsson – Norman, Asplund, Nilsson - Klingberg, Ölund

SR: Godla (23. Hrenák) - Grman, Trška, Bodák, Ďaloga, Valach, Gernát, Fehérváry - Kudrna, Hovorka, Bakoš - Miklík, Buc, Nagy - Svitana, Krivošík, Šoltés - Štrauch, Šimun, Bondra

Slovenskí hokejisti si nezlepšili vzájomnú bilanciu so Švédmi, z 36 duelov vyhrali desať, v troch remizovali a 23 prehrali s celkovým skóre 81:119. Slováci v rámci záverečnej prípravy na májové MS v Dánsku odohrajú na budúci víkend dvojzápas s Nemeckom vo Weisswasseri a Drážďanoch.

Viac o téme: Slovensko Švédsko