Kližan nezastaviteľný aj v Nemecku: Proti domácej nádeji predviedol famózny obrat!

Martin Kližan aj v Mníchove pokračuje v skvelých výkonochMartin Kližan aj v Mníchove pokračuje v skvelých výkonoch Zdroj: TASR/DPA

MNÍCHOV - Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do 2. kola dvojhry na antukovom turnaji ATP v Mníchove, keď v pondelok otočil súboj s domácim Nemcom Florian Mayerom a zdolal ho 3:6, 6:4 a 6:3.

Dvadsaťosemročný slovenský reprezentant prehral prvý set s o šesť rokov starším súperom 3:6. V druhom po zlepšenom výkone uspel 6:4. Po ňom sa pre zníženú viditeľnosť Slovák dožadoval prerušenia súboja, ale empajrový rozhodca mu nevyhovel. Úspešný slovenský kvalifikant neuspel ani u turnajového supervisora. V rozhodujúcom sete Mayer viedol 3:0, a keď Slovák vyrovnal na 3:3, tiež súhlasil s prerušením. To sa zasa už logicky nepáčilo Kližanovi, pokračovalo sa a Kližan po zisku ďalších troch hier za sebou duel po vyše dvoch hodinách doviedol do víťazného konca. Kližan sa v ďalšej fáze predstaví proti víťazovi zápasu Mirza Bašič - Gael Monfils.

Nemecký tenista Yannick Hanfmann sa prebojoval do 2. kola dvojhry, keď si poradil Cyperčanom Marcosom Baghdatisom 6:2 a 6:4.

Martin KLIŽAN (SR) - Florian Mayer (Nem.) 3:6, 6:4, 6:3

Yannick Hanfmann (Nem.) - Marcos Baghdatis (Cyp.) 6:2, 6:4

Matthias Bachinger (Nem.) - Michail Kukuškin (Kazach.) 7:6 (8), 3:6, 6:3

Viac o téme: Martin Kližan Florian Mayer ATP World Tour 250 BMW Open by FWU
  • Zdroj: SITA, TASR, športky