Neuveriteľný výkon! Škriniar prepísal dejiny Interu a šokoval futbalový svet

Milan ŠkriniarMilan Škriniar Zdroj: Twitter OptaPaolo

MILÁNO - V Lige majstrov 2018/2019 sa napokon predstaví aj Inter Miláno so slovenským obrancom Milanom Škriniarom, pre "nerazzurri" to je prvá účasť medzi elitou od sezóny 2011/2012.

Inter, ktorý pod vedením Josého Mourinha triumfoval v LM 2009/2010, si účasť zabezpečil v nedeľu tesným víťazstvom 3:2 na pôde Lazia Rím, priameho konkurenta. Rimania potrebovali na udržanie štvrtej priečky minimálne remízu, viedli 1:0 aj 2:1, no Inter gólmi Maura Icardiho z pokutového kopu v 78. minúte a Matíasa Vecina v 81. minúte otočil skóre a udržal výhru. Pri rovnosti bodov (72) v prospech Interu rozhodli výsledky vzájomných duelov ako prvé kritérium, na San Sire sa koncom decembra zrodila bezgólová remíza.

Slovenský zadák Škriniar tradične odohral celý duel. Dvadsaťtriročný stopér počas premiérovej sezóny v Interi svojimi výkonmi zaujal, portál goal.com ho zaradil do ideálnej zostavy ročníka aj medzi najvydarenejšie prestupy sezóny. Podľa medializovaných informácií sa o Škriniara zaujímajú elitné európske kluby, účasť Interu v Lige majstrov však v tomto smere môže zahrať do karát milánskemu klubu.

A čím ešte Milan zaujal? V Serii A nechýbal ani v jednom stretnutí a v sezóne absolvoval plnú minutáž. Celkovo odohral 3420 minút a dokázal prekonať aj doterajší rekord legendy klubu Javiera Zanettiho (3375). Odohrať plný počet minút sa mu podarilo ako prvému hráčovi Interu, ak berieme do úvahy Serie A s počtom mužstiev 20 od sezóny 2004/05.

V modernom futbale ide o fantastický a mimoriadny výkon, ktorý sa šíri svetom. Počas ligovej sezóny odohral 38 kompletných zápasov s plnou minutážou, dal 4 góly, pomohol k 17 čistým štítom, dostal 2 žlté karty a mal 91% úspešnosť prihrávok. Nečudo, že ho chcú slávne veľkokluby.

Viac o téme: Inter Miláno Milan Škriniar
  • Zdroj: SITA, športky