VIDEO Hviezdy Manchestru City nečakane zaváhali: Úradujúci majster stratil post ligového lídra

Willy Boly, brankár Rui Patricio a Sergio Agüero po zahodenej šanci CitizensWilly Boly, brankár Rui Patricio a Sergio Agüero po zahodenej šanci Citizens Zdroj: SITA/AP - Rui Vieira

LONDÝN - Úradujúci anglický futbalový majster Manchester City prvýkrát nezabodoval naplno v novej sezóne najvyššej súťaže.

V sobotnom stretnutí 3. kola remizoval na trávniku nováčika Wolverhampton Wanderers 1:1. Domáci viedli po góle Willyho Bolyho, hostia vyrovnali zásluhou Aymerica Laporteho. Manchester City má na konte sedem bodov, Wolverhampton si do tabuľky pripísal druhý bod.

Helder Costa a Raheem Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Rui Vieira

Hráči Arsenalu zdolali v londýnskom derby West Ham 3:1 a získali prvé body v aktuálnom ročníku Premier League. "Kanonieri" prehrávali od 25. gólom rakúskeho reprezentanta Marka Arnautoviča, avšak zásahmi Nacha Monreala s Dannym Welbeckom a vlastným gólom Issu Diopa otočili skóre duelu.

Bournemouth doma remizoval s Evertonom 2:2. "Toffees" viedli gólmi Thea Walcotta a Michaela Keana 2:0, ale domáci vyrovnali dvomi gólmi v priebehu štyroch minút. Presadili sa Joshua King z pokutového kopu a Nathan Aké. Oba tímy dohrávali zápas s desiatimi hráčmi na ihrisku, v 41. min inkasoval červenú kartu brazílsky krídelník "karameliek" Richarlison a v 62. min rozhodca Lee Probert vylúčil domáceho obrancu Adama Smitha.

FC Liverpool využil výsledok obhajcu titulu a po sobote sa usadil na čele tabuľky. Na vlastnom štadióne zdolal Brighton & Hove Albion 1:0 vďaka gólu Mohameda Salaha v 23. minúte. Víťazstvo zachránil v závere brankár Alisson Becker, ktorý vytiahol bravúrny zákrok po hlavičke Pascala Grossa a neinkasoval ani v treťom ligovom vystúpení. Liverpool nazbieral deväť bodov pri skóre 7:0.

FC Liverpool - Brighton & Hove Albion 1:0 (0:0)
Gól: 23. Salah

Wolverhampton Wanderers - Manchester City 1:1 (0:0)
Góly: 57. Boly - 69. Laporte

FC Arsenal - West Ham United 3:1 (1:1)
Góly: 30. Monreal, 70. Diop (vlastný), 90.+2 Welbeck - 25. Arnautovič

AFC Bournemouth - FC Everton 2:2 (0:0)
Góly: 75. King (z 11 m), 79. Ake - 56. Walcott, 66. Keane.