VIDEO Nitra si podelila body so Senicou, Sereď neudržala vedenie, triumf Zlatých Moraviec

Roberto Dias, Miloš Šimončič a Tomáš Vestenický v súboji o loptuRoberto Dias, Miloš Šimončič a Tomáš Vestenický v súboji o loptu Zdroj: SITA/Martin Medňanský

NITRA - Futbalisti Nitry remizovali 1:1 v Senici v sobotňajšom stretnutí 6. kola Fortuna ligy 2018/2019. Prvý gól stretnutia strelili hostia v 58. min, na konci kombinačnej akcie bol Andrej Fábry. Bod pre domácich zariadil striedajúci Francúz Sasha Petshi po rohovom kope.

V nadstavenom čase mohol rozhodnúť Abdulrahman Taiwo, no brankár Senice Federico Taborda mu to neumožnil. Zverenci trénera Ivana Galáda remizovali už v treťom stretnutí v rade a zostávajú v súťaži bez víťazstva.

FK Senica - FC Nitra 1:1 (0:0)
Góly: 84. Petshi - 58. A. Fábry. Rozhodovali: Smolák – Hrmo, Poláček, ŽK: Machovec (Nitra), 759 divákov

Senica: Taborda – Dias, Otrísal, Kotula – Herrera (63. Petshi), Krč (76. Deretti), Nirennold, Tesija, Asmah - Castaneda, Celis (83. Solano)

Nitra: Hroššo – Kuník (22. Guláš), Križan, Farkaš (60. Machovec), Chovanec – Šimončič - Charizopulos, Kóňa, Vestenický (89. M. Fábry) - Taiwo, A. Fábry

Frederico Ricardo, tréner Senice: "Bol to veľmi ťažký zápas medzi dvoma tímami, ktoré potrebujú víťaziť. Viem, že Nitra je dobrý tím s dobrým trénerom a dobrými hráčmi. Prvý polčas bol vyrovnaný, dve šance sme mali my aj hostia. V druhom polčase dala Nitra gól. Chceli sme zvíťaziť, ale súper ukázal svoju kvalitu. Teraz pokračujeme v našej práci a musíme zlepšiť našu hru."

Ivan Galád, tréner Nitry: "V sobotu sme boli lepší ako súper, vypracovali sme si veľa šancí, premenili sme iba jednu. Dali sme nádherný gól a už tradične sme inkasovali v závere. Veľmi sme chceli vyhrať. Hráči predviedli pekné akcie a pekný futbal. Na víťazstvo stále čakáme. Ak budeme takto hrať, víťazstvá prídu. Opakujem, boli sme lepší a mali sme viac šancí."

Nováčik zo Serede vedenie s Podbrezovou neudržal

Sereď sa dostala do vedenia v 28. minúte, keď Gatarič zužitkoval prihrávku Ulricha a strelou spoza šestnástky prekonal hosťujúceho brankára Kuciaka - 1:0. Domáci mali o desať minút neskôr príležitosť na zdvojnásobenie náskoku, zmaril ju Kuciak zákrokom po zakončení Moronga.

Nováčik premrhal možnosť aj krátko po zmene strán, Ventúra v bezprostrednej blízkosti prepálil bránku Podbrezovej. Tá sa ozvala akciou Turňu, ktorá pokračovala cez Magdu a Mikuša, ten trafil konštrukciu bránky. Šancu na vyrovnanie nepremenil ani Turňa, na druhej strane nezvýšili vedenie Ulrich a Morong. Prvý trest pre Sereď prišiel v 69. minúte, keď Breznaník pokusom spoza pokutového územia prekonal domáceho brankára Penksu 1:1. Už o minútu neskôr sa ten istý hráč podobným spôsobom presadil aj po druhý raz - 1:2. Vzápätí sa vyznamenal Kuciak, ktorý zlikvidoval ďalekonosnú strelu, a Podbrezová ubránila víťazstvo.

ŠKF iClinic Sereď - FK Železiarne Podbrezová 1:2 (1:0)
Góly: 28. Gatarič - 69. a 70. Breznanik. Rozhodovali: Pavlík – Jenčura, Perát, ŽK: Ventúra, Morong, Adekuoroye, Blas - Sedláček, Magda, 522 divákov

Sereď: Penksa – Menich, Ba, Michalík, Hučko – Adekuoroye, Ventúra – Gatarič (74. Sus), Pankaričan (80. Blas), Ulrich (74. Loduha) – Morong

Podbrezová: Kuciak – Magda, M. Baran, Bartoš, Turňa – Sedláček, Obročník – Viazanko (61. Bernadina), Leško, Breznaník (88. Wiezik) – Mikuš (61. Njire)

ViOn si poradil s Michalovcami

Úvodné minúty priniesli mnoho nepresností na oboch stranách. Prvú príležitosť si vypracovali domáci v 8. minúte, keď  Urgela vypálil do Kiru, potom aj vyrazenú loptu Dimitrievič opäť napálil len do Kiru. V 22. minúte vyskúšal šťastie Ďubek, ale s jeho strelou z 18 metrov si poradil brankár hostí. V 26. minúte pohrozili aj hostia. Po peknej akcii Žofčáka v poslednej chvíli pred Sulleyom ratoval Chren. Do vedenia išli domáci v 29. minúte, keď Dimitrijevič zo šestnástkového oblúka trafil presne do pravého dolného kúta Kirovej bránky. V 44. minúte mal vyrovnanie na kopačke Sulley, ale ani z 5 metrov neusmernil loptu medzi žrde.

Po zmene strán to boli hostia, ktorí sa čoraz častejšie tlačili pred pokutové územie ViOnu. V 50. minúte napriahol spoza šestnástky Diarra, pozorný Krnáč si poradil s jeho strelou. Na opačnej strane v 63. minúte Orávikov center Ewerton nepretlačil do siete. V 64. minúte mal vyrovnanie na kopačke Vaščák, ale Krnáč ho vychytal skvelým spôsobom. V 76. minúte po súboji Karlíka so Sulleyom kopali hostia pokutový kop, ktorý Kavkovi zneškodnil Krnáč. V 81. minúte sa na hranici šestnástky šikovne uvoľnil Sulley, ale nemamieril presne. V 83. minúte mal poistku na kopačke Brašeň, jeho strele z uhla však chýbali decimetre. V 89. minúte bol opäť Brašeň v gólovej šanci, ale sám pred Kirom sa zamotal do vlastných kľučiek. V hektickom závere Orávik z uhla napálil do žrde, v nadstavenom čase po prihrávke Ewertona domáci kapitán Chren obišiel aj brankára a do prázdnej bránky spečatil prvé ligové víťazstvo ViOnu nad Zemplínom.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)
Góly: 29. Dimitrijevič, 90.+1 Chren. Rozhodovali: Dohál - Slyško, Ferenc, ŽK: Casado, Udeh - Vojtko, 1189 divákov

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Krnáč – Čögley, Karlík, Banovič, Chren - Orávik, Brašeň, Ewerton, Dimitrijevič (62. Casado) - Ďubek (55. Duga) - Urgela (82. Udeh)

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Rota, Kavka, Mancilla, Vojtko (84. Kurminowski) – Turik - Diarra (63. Regáli), Kolesár, Žofčák (46. Harutjunjan), Vaščák - Sulley

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Sme veľmi radi, že sme odkryli jednu karmu. Konečne sme dokázali zdolať tohto súpera. Michalovčania mali svoje šance, nedali penaltu. Pochvala patrí mojim hráčom za bojovnosť a nasadenie. Tešíme sa, že máme dvojicu brankárov Chovan a Krnáč. Sú to pre nás dôležité tri body."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Mne sa tento zápas nehodnotí ideálne. Hráme dobre, druhý polčas bol výborný, ale gól nedáme ani z vyložených šancí. Musíme na tom zapracovať. Musíme dať hlavy hore a veriť, že v budúcich zápasoch prídu aj góly."

Viac o téme: FK Senica FC Nitra FK Železiarne Podbrezová ŠKF iClinic Sereď
  • Zdroj: TASR, SITA