VIDEO Trnavské hradby prelomené po 172 minútach: Fenerbahce doma nepripustilo ďalšiu katastrofu

Na snímke vľavo Vakhtang Chanturishvilli (Trnava) a vpravo André Ayew (Fenerbahce)Na snímke vľavo Vakhtang Chanturishvilli (Trnava) a vpravo André Ayew (Fenerbahce) Zdroj: TASR/Martin Baumann

ISTANBUL - Futbalisti FC Spartak Trnava neuspeli na pôde tureckého SK Fenerbahce Istanbul vo štvrtkovom stretnutí 2. kola D-skupiny Európskej ligy UEFA 2018/2019 a prehrali 0:2. Fenerbahce využilo svoju hernú prevahu v 52. min, keď azda jediné zaváhanie brankára Martina Chudého a nedôslednosť defenzívy slovenského šampióna potrestal Islam Slimani. Alžírsky útočník sa presadil aj v 69. min a hlavičkou spečatil dvojgólový triumf tureckého vicemajstra. V drese domáceho tímu odohral celé stretnutie kapitán reprezentácie SR Martin Škrtel.

Spartak aj Fenerbahce majú po dvoch odohraných stretnutiach na konte tri body, zverenci holandského trénera Phillipa Cocuho sú v tabuľke D-skupiny na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre. Trnava najbližšie nastúpi v Európskej lige UEFA vo štvrtok 25. októbra na Štadióne Antona Malatinského proti chorvátskemu Dinamu Záhreb.

Európska liga UEFA 2018/2019 - D-skupina - 2. kolo - štvrtok:

SK Fenerbahce Istanbul (Tur.) - FC Spartak Trnava (SR) 2:0 (0:0)
Góly: 52. a 69. Slimani, ŽK: 70. M. Frey, 73. A. Ayew, 79. Valbuena - 80. Čanturišvili, rozhodovali: Welz - Foltyn, Häcker (všetci Nem.)

Zostavy:
Fenerbahce: Harun Tekin - Isla, Škrtel, Neustädter, Hasan Ali Kaldirim - D. Reyes (76. Köybasi), Jailson - A. Ayew (75. Valbuena), Elmas, M. Frey - Slimani (88. Mehmet Topal)

Spartak Trnava: Chudý - A. Kadlec, Martin Tóth (67. Hladík), Godál, Oravec - Jirka (82. Miesenböck), Greššák, J. Rada, Grendel (68. Ghorbani) - Čanturišvili - Marek Bakoš

Fenerbahce pred vynikajúcou kulisou od začiatku kontrolovalo loptu, no pozorná defenzíva Spartaka Trnava istená brankárom Martinom Chudým nepustila domácich hráčov do výraznej príležitosti. V 12. min to už vyzeralo na gólovú šancu tureckého vicemajstra, ale v poslednej chvíli zastavil Islama Slimaniho Martin Tóth. Vzápätí nepresne prihral vlastnému gólmanovi kapitán Spartaka Boris Godál, ale našťastie netrafil priestor troch žrdí. Na druhej strane pohrozil ďalekonosnou strelou Vachtang Čanturišvili, lopta letela mimo.

Do šance sa zanedlho dostal aj Slimani, proti jeho hlavičke výborne zasiahol Chudý. Fenerbahce malo optickú prevahu a hrozilo najmä centrami z krídelných priestorov, ale defenzíva Trnavy bola pozorná. Gólman "andelov" Chudý sa vyznamenal aj v 31. min, keď fantasticky vyrazil hlavičku Slimaniho a obrancovia následne upratali loptu do bezpečia. Chudý "čaroval" aj v 42. min, keď jednou rukou vytlačil "nožničky" Andrého Ayewa z bezprostrednej blízkosti. V závere prvého polčasu skúšal "obaľovačku" z ľavej strany ihriska Čanturišvili, lopta preletela tesne vedľa troch žrdí.

Krátko po zmene strán sa Slimani konečne dočkal. V 52. min Chudý znovu nie najlepšie vyboxoval centrovanú loptu, najlepšie sa zorientoval práve spomenutý 30-ročný útočník a do odkrytej bránky otvoril skóre. Púť Spartaka Trnava skupinovou fázou Európskej ligy bez inkasovaného gólu sa teda skončila až po 172 minútach. Brankár hostí svoje zaváhanie pri inkasovanom góle čoskoro napravil, uspel zoči-voči obrancovi Fenerbahce Hasanovi Alimu Kaldirimovi.

V 67. min prišiel Spartak o jeden z defenzívnych pilierov, pre zranenie sa zápas skončil predčasne pre Martina Tótha, nahradil ho Ivan Hladík. Zakrátko sa v šestnástke Trnavy odpútal práve od Hladíka Slimani, zostal nikým nepokrytý a Chudému vrátil požičané z prvého polčasu - nekompromisne zvýšil hlavičkou na 2:0. Do konca stretnutia už hrali domáci iba to, čo potrebovali, nepustili zverencov trénera Radoslava Látala do šance a dotiahli duel do úspešného konca.

Viac o téme: Spartak Trnava Fenerbahce Istanbul
  • Zdroj: športky, SITA