Najvyššia návšteva sezóny a gól Meszároša Slovan nezachránili: Nekonečná séria prehier pokračuje

Na snímke brankár Jakub Štěpánek (Slovan) dostáva gól v zápase KHL HC Slovan Bratislava - Metallurg MagnitogorskNa snímke brankár Jakub Štěpánek (Slovan) dostáva gól v zápase KHL HC Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk Zdroj: TASR - Jakub Kotian

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom domácom zápase v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) s Metallurgom Magnitogorsk 1:4. Pre "belasých" to bola už trinásta prehra v sérii a v tabuľke Západnej konferencii im naďalej patrí posledné 12. miesto. Duel sledovalo 9664 divákov, čo je najvyššia domáca návšteva Slovana v sezóne.

Hostia potvrdzovali od úvodu stretnutia úlohu favorita. Boli viac pri puku a lepšie a jednoduchšie kombinovali. Slovan bojoval, ale cez obranu súpera sa dostával veľmi ťažko. V 7. minúte hrali hostia prvú presilovku po faule Chipchuru a Denis Rassmusen ju po tvrdej strele využil - 0:1. Hostia boli po góle naďalej aktívnejší, ďalšiu šancu zmaril Bulířovi Štěpánek. V závere prvej tretiny však už mieril presne Ľubimov.

Aj v druhej tretine sa hralo prevažne pred bránkou Slovana a strelecká aktivita Metallurgu neustále narastala. "Belasí", ktorí však do zápasu nastúpili vo vianočných červených dresoch, sa pred Košečkina nedostávali často. V polovici zápasu zaujala individuálna akcia Sersena, problémy narobila súperovmu brankárovi aj strela Kloka. V závere druhého dejstva sa domáci nadýchli k náporu. Najskôr znížil rozdiel jedného gólu Meszároš, vzápätí premárnil dobrú možnosť Jeglič. Ešte v lepšej možnosti sa potom ocitol Sukeľ, ale ako sa to robí ukázal na druhej strane Timkin. Po ľavej strane sa dostal pred Štěpánka a vrátil hosťom dvojgólový náskok.

Na začiatku tretej tretiny sa rozvlnila sieť za domácou bránkou opäť. Platonov z pravej strany zvýšil už na 4:1 pre favorita a definitívne rozhodol. Zápas sa potom už prakticky iba dohrával, veľa vzruchu diváci na ľade nevideli. Najväčšiu šancu na gól mal Dorofejev, ale nemieril presne.

V rámci aktuálnej domácej série sa zverenci trénera Vladimíra Országha predstavia v najbližšom zápase 26. decembra, keď privítajú od 17.00 h Torpedo Nižný Novgorod.

Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 37. Meszároš (Sukeľ) - 7. Rasmussen (Kuľomin, Antipin), 20. Ľubimov (Bulíř, Čibisov), 40. Timkin (Bereglazov, Dronov), 42. Platonov (Nekolenko, Čibisov). Rozhodcovia: Fraňo (ČR), Fatejev – Sazonov, Šeľanin (všetci Rus.), vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 9664 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek – Švarný, Sersen, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš, Bačik – Řepík, Taffe, Červený – Bailey, Sukeľ, Lunter – Lamper, Hrnka, Buc – Jeglič, Chipchura, Rau – Baranov

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – Dronov, Antipin, Matuškin, Vereščagin, Bereglazov, Biriukov, Rylov – Ellison, Kuľomin, Moziakin – Jazkov, Rasmussen, Pakarinen – Čibisov, Bulíř, Ľubimov – Timkin, Nekolenko, Platonov – Dorofejev

Červená hviezda Kchun-lun - Viťaz Podoľsk 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 15. Latta - 37. Voronkov, 48. Jevsejenkov, 60. Vyglazov

Avtomobilist Jekaterinburg - Traktor Čeľabinsk 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Góly: 5. Dawes, 26. Sexton, 29. Triamkin - 43. a 45. C. Thomas

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Metallurg Magnitogorsk
  • Zdroj: TASR, športky