Nedisciplinovaný Slovan prišiel aj o českého brankára: Najprv hrubosť, potom inzultácia rozhodcu!

Jakub ŠtepánekJakub Štepánek Zdroj: hcslovan.sk

RIGA - Hráči Slovana Bratislava neuspeli v pondelkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Dinama Riga a lotyšskému zástupcovi hladko podľahli 0:5. O góly domáceho tímu sa postarali v 35. min Oskars Batna, v 38. min Linus Videll, v 45. min Andris Džeriňš, v 58. min Rihards Marenis a o minútu neskôr pečatil na 5:0 Andris Džeriňš.

Slovanisti vo svojom šesťdesiatom zápase sezóny nielen že nestrelili gól, ale prišli aj o českého brankára Jakuba Štěpánka. Po nešportovom správaní a treste do konca zápasu ho zrejme neminie disciplinárne konanie. V 43. min dostal Štěpánek najprv 2 minúty za hrubosť a neskôr po hádke s rozhodcom ho zlomenou hokejkou aj trafil. V bránke ho nahradil iba 18-ročný Michal Vojvoda, ktorý si "odbil" svoj debut v KHL, pri ktorom trikrát inkasoval.

"Gratulujem Dinamu k víťazstvu. Hráči hrali s veľkým odhodlaním, bojovnosťou, snažili sa o čo najlepší výsledok. Mali sme šance v druhej časti hry, tie sme nevyužili, domáci naše chyby potrestali, navyše sa dostali do dvojgólového náskoku presilovkovým gólom. V závere zápasu musíme byť rozumnejší, nechali sme sa vylučovať, boli nedisciplinovaní a dovolili domácim zvíťaziť vysoko 5:0," uviedol po zápase tréner Slovana Vladimír Országh.

Zverenci trénera Országha odohrajú do konca nevydarenej sezóny v KHL už len dva zápasy na klziskách súperov. Najbližšie sa predstavia v stredu 20. februára od 17.30 h na ľade Jokeritu Helsinki. Zo 60 duelov Slovana v tomto súťažnom ročníku bolo len 15 víťazných. "Belasí" dosiaľ nazbierali iba 33 bodov, suverénne najmenej spomedzi všetkých účastníkov súťaže.

Viac o téme: Vladimír Országh HC Slovan Bratislava HC Dinamo Riga Jakub Štěpánek Michal Vojvoda