VIDEO Bora aj bez Sagana s pódiom na Liége-Bastogne-Liége: Radosť im prekazil Fuglsang

Jakob FuglsangJakob Fuglsang Zdroj: SITA/AP/Olivier Matthys

LIÉGE - Dán Jakob Fuglsang z tímu Astana Pro Team sa stal víťazom nedeľňajšej monumentálnej cyklistickej klasiky Liége-Bastogne-Liége. Preteky s dĺžkou 256 km so štartom aj cieľom v belgickom Liége ovládol časom 6:37:37 h a stal sa vôbec prvým Dánom, ktorý si vybojoval celkový triumf na tejto klasike.

Ďalšie pódiové umiestnenia si pre seba uchmatli jazdci tímu Bora-Hansgrohe. Na striebornej pozícii skončil Talian Davide Formolo, ktorý na víťaza v cieli stratil 27 sekúnd. Záverečný špurt o tretie miesto vyznel najlepšie pre Formolovho tímvového kolegu Maximiliana Schachmanna. Nemec napokon získal bronz so stratou 57 s na víťazného Fuglsanga. Slovensko nemalo zastúpenie.

Výsledky - monumentálna klasika Liége-Bastogne-Liége 2019 (Liége - Liége, 256 km): 1. Jakob Fuglsang (Dán.) Astana Pro Team 6:37:37 h, 2. Davide Formolo (Tal.) Bora-Hansgrohe +0:27 s, 3. Maximilian Schachmann (Nem.) Bora-Hansgrohe, 4. Adam Yates (V. Brit.) Mitchelton-Scott, 5. Michael Woods (Kan.) EF Education First, 6. David Gaudu (Fr.) Groupama-FDJ - všetci +0:57

Viac o téme: Davide Formolo Jakob Fuglsang Maximilian Schachmann