Poriadna dráma na Santiago Bernabéu: VIDEO El Derbi Madrileño rozhodol večne zatracovaný Benzema

Hráči Realu oslavujú po strelenom góleHráči Realu oslavujú po strelenom góle Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MADRID - V madridskom derby, ktoré sa hralo v rámci 22. kola najvyššej španielskej futbalovej ligy, zvíťazil Real na Estadio Santiago Bernabéu nad Atléticom 1:0.

Hostia sa od začiatku sústredili na bezchybnú defenzívu a tak líder tabuľky zaznamenal v prvom polčase jediný strelecký pokus. Na druhej strane však ani protiútoky nepriniesli gólové ovocie. O ôsmom triumfe Realu v sérii vo všetkých súťažiach napokon rozhodol v 56. minúte Karim Benzema, ktorý po prihrávke Viníciusa Juniora prekonal z hranice malého vápna brankára Jana Oblaka.​

Real tak zvýšil náskok pred druhou Barcelonou na šesť bodov, katalánsky celok má ale nedeľňajší zápas proti Levante k dobru. "Biely balet" udržal ďalšie čisté konto a v 22 zápasoch inkasoval zatiaľ len 13 gólov, čo je najlepšia bilancia v klubovej histórii. Atlético nevyhralo tretíkrát v rade a je na piatom mieste.

Granada zvíťazila nad Espanyolom 2:1 a hostia tak stále zostávajú na poslednom mieste tabuľky.

RCD Mallorca – CF Real Valladolid 0:1 (0:0)
Gól: 56. Ünal