VIDEO Bayern vo veľkom štýle natiahol fenomenálnu sériu, ruský outsider zaskočil Atlético

Robert Lewandowski a Lucas Hernández oslavujú gól BayernuRobert Lewandowski a Lucas Hernández oslavujú gól Bayernu Zdroj: SITA/AP - Andreas Schaad

SALZBURG - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v utorňajšom zápase 3. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021 na ihrisku Salzburgu 6:2. Obhajca trofeje dosiahol rekordné štrnáste víťazstvo v súťaži za sebou a tretie v tomto ročníku. S plným počtom deväť bodov je na čele A-skupiny.

V Rakúsku síce dostal domácich už v 4. minúte do vedenia nemecký útočník Mergim Berisha, ale favorit vyrovnal vďaka Robertovi Lewandowskému z penalty a v závere prvého dejstva si dal hlavou vlastný gól Dán Rasmus Kristensen. V druhom dejstve domáci Masaja Okugawa vyrovnal na 2:2 okamžite potom, ako sa dostal na ihrisko ako striedajúci hráč. O výhre favorita rozhodli v závere obranca Jerome Boateng, ktorý sa presadil hlavou po rohu, Leroy Sane krásnym technickým zakončením, druhým gólom v súboji Lewandowski a skóre uzavrel Lucas Hernández. Bavori sú tak krôčik od postupu do jarného osemfinále.

Sklamaný Jesse Marsch so Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP - Andreas Schaad

Atlético zakoplo v Moskve

Atlético Madrid v prvom zápase skupiny remizovalo na ihrisku Lokomotivu Moskva 1:1. V 18. minúte otvoril hlavou skóre Jose Maria Gimenéz, o sedem minút vyrovnal z penalty Anton Mirančuk. Španielsky klub je v tabuľke so štyrmi bodmi druhý, Lokomotiv s dvoma tretí.

A-skupina:

Lokomotiv Moskva - Atlético Madrid 1:1 (1:1)
Góly: 25. Mirančuk (z 11 m) - 18. Gimenéz. Rozhodoval: Bastien (Fr.)

RB Salzburg - Bayern Mníchov 2:6 (1:2)
Góly: 4. Berisha, 66. Okugawa - 21. a 88. Lewandowski (prvý z 11 m), 44. Kristensen (vlastný), 79. Boateng, 83. Sané, 90.+2 Hernández. Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Viac o téme: Atlético Madrid Lokomotiv Moskva