Lewandowski venoval svoje góly nemeckej legende futbalu: Jeho úspechy ma neustále motivujú

Robert Lewandowski oslavuje gól Robert Lewandowski oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

MNÍCHOV - Poľský futbalista Robert Lewandowski venoval svoje dva góly, ktoré strelil v utorok v Lige majstrov do siete Salzburgu, Gerdovi Müllerovi. Bývalý dlhoročný kanonier Bayernu Mníchov mal 3. novembra 75 rokov, trpí Alzheimerovou chorobou a žije v ústave špeciálnej starostlivosti.

Bayern zdolal Salzburg 6:2, Lewandowski v prvom polčase vyrovnal na 1:1 a po prestávke zvýšil na 5:2. "Chcel by som venovať tieto góly skutočnej legende, Gerdovi Müllerovi k jeho 75. narodeninám. Výpočet toho, čo dosiahol, ma neustále motivuje k práci, aby som sa k tomu mohol aspoň trochu priblížiť. Zostaň silný, kráľ Gerd," zverejnil Poliak na sociálnej sieti.