Pohotové spracovanie lopty a nekompromisná koncovka: Vestenický prispel gólom k výhre Cracovie

Tomáš VestenickýTomáš Vestenický Zdroj: cracovia.pl

KRAKOV - V záverečnom sobotňajšom stretnutí 10. kola poľskej futbalovej Esktraklasy remizoval Slask Vroclav s Górnikom Zabrze 0:0. Slováci v oboch tímoch - brankár Slasku Matej Putnocký a stredopoliar Górnika Roman Procházka - absolvovali celý duel.

Slovenský futbalista Tomáš Vestenický skóroval za Cracoviu Krakov a prispel k víťazstvu domácich nad Jagielloniou Bialystok 3:1. Pri svojom presnom zásahu si 24-ročný útočník dokázal pohotovo spracovať loptu na prsiach a z otočky poslal loptu volejom do pravého dolného rohu.

V ďalšom stretnutí vyhrala Warta Poznaň na ihrisku Stalu Mielec 1:0. Svoje tretie víťazstvo v aktuálnom ročníku dosiahli hostia v početnom oslabení, keď už od 36. minúty dohrávali bez obrancu Mateusza Spychalu. Ten len za cenu faulu zabránil tomu, aby jeden z domácich hráčov nešiel sám na brankára.

Výsledky:
Stal Mielec - Warta Poznaň 0:1

Cracovia  Krakov - Jagiellonia Bialystok 3:1 /T. Vestenický hral do 67. minúty a strelil gól

M. Dimun hral do 86. minúty, M. Sipľak (všetci Cracovia) hral od 67. minúty/

Slask Vroclav - Górnik Zabrze 0:0 /za domácich M. Putnocký a za hostí R. Procházka odohrali celý zápas/

Viac o téme: Tomáš Vestenický Cracovia Krakov