VIDEO Na majstrovstvách sveta predviedli ďalšiu katastrofu: Rakúsko sa zmohlo len na 6 striel!

Švédsko nedalo Rakúsku na MS do 20 rokov žiadnu šancuŠvédsko nedalo Rakúsku na MS do 20 rokov žiadnu šancu Zdroj: SITA/AP/Jason Franson

EDMONTON - Ďalší zápas a ďalšie veľké hokejové trápenie. Rakúsko je na tomto šampionáte v úlohe fackovacieco panáka. Švédi splnili úlohu favorita, keď vyhrali nad nováčikom Rakúskom 4:0 a nadviazali na úvodnú víťazstvo nad českými juniorov 7:1.

Švédi si pripísali už 54. víťazstvo v základnej skupine juniorských majstrovstiev sveta za sebou. Naposledy prehrali v tejto fáze turnaja 26. decembra 2006 doma v Leksande s Kanadou 0:2.

Rakúsko, ktoré na úvod prehralo s USA 0:11, odolávalo do 18. minúty. Skóre otvoril v presilovej hre Noel Gunler. Aj druhý gól dali Švédi v početnej výhode - v čase 24:36 prekonal brankára Sebastiana Wraneschitzeho tečom korčule Theodor Niedernach. V polovici stretnutia sa zapísal druhýkrát medzi strelcov Gunler a v 53. minúte dovŕšil skóre Lucas Raymond.

Rakúsko vo svojom prvom zápase s USA prehrali na streli výrazne 10:73. Ani v druhom vystúpení si neurobili dobré meno. Vyprodukovalo iba chabých 6 streleckých pokusov, zatiaľ čo Švédi zasypali ich bránku hneď 65 strelami.

Viac o téme: Švédsko U20 Rakúsko U20
  • Zdroj: ČTK, športky