VIDEO Zničený Cavendish prišiel do cieľa pár sekúnd pred limitom: Z tejto etapy som mal strach

Mark Cavendish v cieli deviatej etapyMark Cavendish v cieli deviatej etapy Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

TIGNES - Na trase 9. horskej etapy Tour de France museli pretekári prejsť z Cluses do lyžiarskeho strediska Tignes cez viac ako štyritisíc výškových metrov a absolvovať náročné 21 km dlhé cieľové stúpanie. Viacero šprintérov si tak siahlo na hranicu svojich síl.

Slovenský jazdec Peter Sagan nebojoval o popredné priečky. Do cieľa prišiel na 111. mieste so stratou 31:37 min na víťazneho O´Connora a zmestil sa do časového limitu.Ten bol stanovený na odstup 37:20 a len tesne sa do neho zmestil líder bodovacej súťaže Mark Cavendish. Do cieľa prišiel emočne vyčerpaný v sprievode dvoch svojich tímových kolegov 92 sekúnd pred koncom limitu. "Toto bola jedna z etáp, z ktorých som mal skutočne strach. Som rád, že som stále na pretekoch. Ale najhoršie je, že ešte bude veľa dní, ako bol tento," povedal Cavendich pre cyclingnews.com po skončení etapy.

Viac o téme: Mark Cavendish
  • Zdroj: športky