VIDEO Zarezal Senicu rozhodca? Nepochopiteľný čin arbitra pred rozhodujúcim gólom!

Rozhodca Marek Mastiš dáva žltú kartuRozhodca Marek Mastiš dáva žltú kartu Zdroj: fksenica.eu

TRNAVA - Futbalisti ŠKF ORION TIP Sereď vyhrali v poriadne vypätom dueli 10. kola Fortuna ligy nad FK Senica 2:1. O triumfe domácich rozhodol po kontroverznom závere v nadstavenom čase Roman Haša.

Trnavská City aréna, ktorá je dočasným domovom futbalistov zo Serede, bola svedkom poriadne emotívneho duelu tabuľkových susedov, z ktorých nechcel prehrať ani jeden a o napätie ale aj kontroverzné momenty na ihrisku tak bolo postarané.

Búrlivý zápas s množstvom tvrdých zákrokov

V búrlivom stretnutí boli diváci svedkami viacerých poriadne tvrdých zákrokov, po ktorých boli viacerí hosťujúci hráči ošetrovaní. Azda najhoršie skončil hosťujúci český obranca David Gáč, ktorý dohrával stretnutie s obviazanou hlavou a jeho zranenie si údajne vyžiadalo aj niekoľko štichov. Pozápasové informácie hovoria, že trio hostí skončilo s ľahším otrasom mozgu a jediný úspešný strelec Senice Elvis Mashike Sukisa z DR Kongo skončil so zlomeninou ruky.

Po vyrovnanom úvodnom dejstve (1:1) prišiel jeden zo zlomových momentov duelu v 52. minúte zápasu, kedy hosťujúci obranca Milan Šimčák po druhej žltej karte predčasne putoval pod sprchy a hostia tak dohrávali zápas v desiatich.

FK Senica verzus ŠKF Galéria fotiek (3) Zdroj: fksenica.eu

Krutý gól v posledných sekundách v dvojnásobnom oslabení

Keď sa už zdalo, že tlak Serede gól neprinesie a hostia sa ubránia aj v početnom oslabení, v posledných sekundách zápasu (v 94. minúte) zarmútil Senicu gól Romana Hašu. Treba však spomenúť, čo tomu predchádzalo. Pri štandardnej situácii, ktorú zahrávala Sereď, urobil arbiter Marek Mastiš niečo, čo sa vôbec nepáčilo hosťujúcim fanúšikom. Spomínaného Gáča s obviazanou hlavou vykázal v kritickom okamihu za hraciu čiaru, aby ho znovu ošetrili, pritom mal obvaz na hlave. Český zadák tak pri záverečnom tlaku domácich tiež hosťom nemohol pomôcť ubrániť štandardku Serede a bohužiaľ pre hostí to bol rozhodujúci moment, ktorý rozhodol o osude duelu.

Ešte viac vášní do radov hosťujúcich fanúšikov priniesol predčasný hvizd rozhodcu Mastiša, ktorý o niekoľko sekúnd skrátil pôvodne stanovený päťminútový čas nadstavenia a nedovolil už hosťom pokračovať v záverečnej akcii.

"Strelili sme rýchly gól, paradoxne sme sa pripravovali na Sukisu, pretože má formu, všetko nebezpečné ide cez neho. Strelil gól, čo by sa nemal stávať. Druhý polčas sme prestriedali, zmenili sme rozostavenie, pomohlo nám aj vylúčenie. Senica bojovala, vyzeralo to na remízu, robili sme však všetko pre to aby sme to zvládli. Chlapcom ďakujem za bojovnosť, sme radi za tri body, porazili sme súpera, ktorý prehral iba tretíkrát," zhodnotil zápas tréner Serede Juraj Jarábek.

Český kouč Senice Pavel Šustr netajil sklamanie: "Myslím si, že vstup do stretnutia bol z našej strany ustráchaný, dlho nám trvalo, kým sme si zvykli na tempo, rýchlo sme dostali gól. Aj keď sme boli pod tlakom dokázali sme vyrovnať. Vďaka nedôslednému bráneniu a faulu sme sa nechali vylúčiť, chlapci sa zomkli avšak v závere sme inkasovali."

Viac o téme: FK Senica Roman Haša ŠKF ORION TIP Sereď Marek Mastiš
  • Zdroj: TASR, Športky