VIDEO Sekerov Dallas zdolal v dráme Los Angeles: Edmonton a San Jose naďalej stopercentní

Útočník Edmontonu Zack Kassian oslavuje gól s Derekom RyanomÚtočník Edmontonu Zack Kassian oslavuje gól s Derekom Ryanom Zdroj: SITA/AP/Steve Marcus

DALLAS - Hokejisti Dallasu zdolali v noci na sobotu v zámorskej NHL Los Angeles 3:2 po predĺžení. Pripísali si tretie víťazstvo v sezóne, druhé za sebou. Víťazný gól Stars strelil 45 sekúnd pred koncom predĺženia Denis Gurianov. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral za domáce "hviezdy" 20:58 minúty.

Na čele Západnej konferencie figuruje Edmonton, ktorý uspel na ľade Vegas 5:3 a z úvodných piatich stretnutí sezóny vyťažil maximálny možný počet 10 bodov. Po dva góly Oilers vsietili Leon Draisaitl (2+1) a Zach Hyman (2+0). Stopercentnú bilanciu si udržuje aj San Jose. Sharks triumfovali v Toronte 5:3 a vyhrali aj svoj štvrtý zápas v novom ročníku.

Útočník Edmontonu Zack Kassian Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Steve Marcus

TORONTO MAPLE LEAFS - SAN JOSE SHARKS 3:5 (0:0, 2:3, 1:2)
Góly: 24. Spezza (Engvall, Simmonds), 31. Kaše, 54. Tavares (Nylander, Muzzin) - 23. Couture (Vlasic), 24. Meier, 32. Karlsson (Middleton), 41. Dahlén (Couture, Meier), 60. Couture (Cogliano). Brankári: Hutchinson - Hill, strely na bránku: 33:31, 18.603 divákov.

BUFFALO SABRES - BOSTON BRUINS 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Góly: 55. Olofsson (Asplund, Miller) - 4. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 16. Nosek (Coyle, Hall), 26. Coyle (Marchand, Reilly), 59. Hall (Coyle). Brankári: Anderson - Ullmark, strely na bránku: 36:26, 7820 divákov.

DALLAS STARS - LOS ANGELES KINGS 3:2 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 20. Seguin (Suter, Heiskanen), 51. Heiskanen (Pavelski, Seguin), 65. Gurianov (Heiskanen, Hintz) - 18. Kopitar (Arvidsson, Brown), 38. Vilardi (Kaliyev, Walker). Brankári: Holtby - Quick, strely na bránku: 22:45, 18.532 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - EDMONTON OILERS 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Góly: 4. Roy (Whitecloud), 22. Patrick (Coghlan, McNabb), 43. Hague (Roy, Stephenson) - 9. Hyman (McDavid, Draisaitl), 24. Hyman (McDavid, Puljujärvi), 26. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Russell), 45. Kassian (Keith), 60. Draisaitl. Brankári: Lehner - Koskinen, strely na bránku: 39:33, 17.978 divákov.

Viac o téme: Andrej Sekera Dallas Stars Edmonton Oilers Vegas Golden Knights