VIDEO Real Sociedad sa po triumfe vo Vigu vrátil na čelo La Ligy, zaváhanie Altética

Aritz Elustondo a jeho gólové oslavyAritz Elustondo a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

MADRID - Futbalisti Realu Sociedad San Sebastián zvíťazili v 11. kole španielskej La Ligy na pôde Celty Vigo 2:0 a vrátili sa na čelo tabuľky. Baskický tím má trojbodový náskok pred triom Real Madrid, FC Sevilla, Real Betis.

Z prvého víťazstva v sezóne sa mohlo tešiť Getafe, ktoré dlho viedlo v Granade 1:0, no v siedmej minúte nadstaveného času inkasovalo vyrovnávajúci gól.

V záverečnom štvrtkovom zápase 11. kola španielskej La Ligy remizovali futbalisti Atlética Madrid na ihrisku Levante UD 2:2. Hostia inkasovali oba góly z jedenástok, o výhru prišli v poslednej minúte riadneho hracieho času. Nevyužili tak šancu bodovo sa dotiahnuť na Real Madrid, FC Sevilla a Betis, ktorí sú zoradení na 2.-4. priečke tabuľky za lídrom Realom Sociedad.