FOTO Paulína Fialková po najlepšom výkone sezóny: Dnes som sa cítila ako stará Paula!

Paulína Fialková v rakúskom HochfilzenePaulína Fialková v rakúskom Hochfilzene Zdroj: Profimedia

HOCHFILZEN - Víťazkou stíhacích pretekov biatlonistiek v rámci 3. kola SP v Hochfilzene sa stala Marte Olsbuová Röiselandová. Nórka triumfovala pred víťazkou piatkového šprintu Hannou Solovou z Bieloruska (+4,1), tretia bola Švédka Elvira Öbergová (+23,3). Slovenská reprezentantka Paulína Fialková obsadila 20. miesto (+1:59,4) a dosiahla svoj najlepší výsledok v prebiehajúcej sezóne.

Fialková obsadila v piatkovom šprinte 34. miesto, v nedeľu sa tak posunula o 14 miest. Na streľbe urobila len dve chyby a to jednu na prvej a jednu na štvrtej položke. "Dnes to bol deň ako má byť, cítila som sa ako stará Paula, ktorá bojovala na trati aj na streľbe. Mala som skvelé lyže, servismani urobili skvelú prácu. So streľbou som spokojná, strelnicu som si vyskúšala v tréningu, dobre som to zvládla. Vedela som, že musím na streľbe zabrať," uviedla Fialková pre portál slovenskybiatlon.sk.

Viac o téme: Paulína Fialková Marte Olsbuová Röiselandová