VIDEO Semifinálový súboj APN sprevádzal nepríjemný moment: Brankára odnášali na nosidlách

Na snímke brankár Burkina Faso Hervé Koffi, ktorého odnášajú z ihriska na nosidlách v semifinálovom zápase Burkina Faso - SenegalNa snímke brankár Burkina Faso Hervé Koffi, ktorého odnášajú z ihriska na nosidlách v semifinálovom zápase Burkina Faso - Senegal Zdroj: TASR/AP/Sunday Alamba

DOUALA - Futbalisti Senegalu sa stali prvými finalistami Afrického pohára národov. V stredajšom semifinále v Douale si poradili s Burkinou Faso 3:1 a do boja o titul postúpili rovnako ako pred tromi rokmi.

Vtedy Senegalčania prehrali vo finále s Alžírskom 0:1. Pokus o reparát ich čaká v nedeľu, nastúpia buď proti domácemu Kamerunu alebo Egyptu. Senegal ešte nikdy nebol africkým šampiónom. Dvakrát zostal tesne pod vrcholom, okrem predošlej edície aj v roku 2002 na turnaji v Mali.

Senegal mohol v prvom polčase dvakrát zahrávať pokutový kop, no VAR v oboch prípadoch zmenil pôvodný verdikt hlavného rozhodcu. Počas 35. minúty došlo k veľmi nepríjemnému momentu, kedy brankár Burkiny Faso nemohol ďalej pokračovať a museli ho odnášať z ihriska na nosidlách už v prvom polčase.

V 39. minúte mal dobrú šancu Bande z Burkiny Faso, ale brankár Mendy jeho pokus vyrazil. Na opačnej strane líder senegalského tímu Sadio Mane vnútri šestnástky iba vyprášil rukavice brankára Burkiny Faso.

V 70. minúte poslal Senegal do vedenia Abdou Diallo, ktorý sa po rohu najlepšie zorientoval v pokutovom území. O šesť minút zvýšil náskok Bamba Dieng po prihrávke od Maneho. Burkina sa nevzdala, v 82. minúte sa strelou k žrdi presadil Ibrahim Blati Toure - 1:2.

Posledné slovo však mali Senegalčania a ich najlepší hráč Mane, ktorý ušiel brániacim hráčom a lobom prekonal vybehnutého brankára Burkiny - 1:3.