Trenčín si doma poradil s Prešovom, Slovan neuspel v Spišskej Novej Vsi

Radosť hokejistov TrenčínaRadosť hokejistov Trenčína Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Hokejisti HK Dukla Trenčín zdolali HC GROTTO Prešov 2:1 v 38. kole Tipos extraligy. Vo štvrtom vzájomnom zápase v prebiehajúcej sezóne 2021/2022 išlo o prvé víťazstvo "vojakov." Víťazným gólom v 56. minúte sa na ňom podieľal 43-ročný český útočník Radek Duda, pre ktorého to bol debut v najvyššej slovenskej súťaži.

Trenčania nastúpili už aj s najnovšou akvizíciou 43-ročným českým útočníkom Radkom Dudom. Zo kádra Prešova sa vrátil jeho krajan obranca David Růžička. Úvod zápasu priniesol menšie tresty na oboch stranách, ale bezgólové skóre sa nezmenilo. V prvej tretine mali viac gólových príležitostí Trenčania, blízko ku gólu bol v 9. minúte Duda, ale brankár Bespalov podržal Prešovčanov. Gólom sa neskončili ani šanca Žilku v oslabení či prečíslenie Dukly so zakončením Mahboda.

Druhá tretina sa začala únikom Dudu, ale Bespalov mu opäť zmaril radosť. Prešovčania hrozili najmä z brejkov, väčšiu ofenzívnu aktivitu predvádzali v druhej tretine domáci, no brankári boli pozorní. Skóre sa zmenilo až 12 sekúnd pred druhou prestávkou. Nekrytý Valach sa ocitol pred Bespalovom a otvoril skóre - 1:0.

Prešovčania mali ideálny vstup do tretej tretiny, keď ich protiútok zakončil Welychka a vyrovnal na 1:1. V 47. minúte trafil Mahbod do žŕdky, dorážkou neuspel Berisha a prešovský brankár si onedlho poradil aj s tečom strelecky aktívneho Dudu. Ten napokon okorenil svoju premiéru v najvyššej súťaži víťazným gólom. V presilovke tečoval strelu Chovana a Bespalov bol bezmocný - 2:1. Hostia sa pokúsili vyrovnať počas hry bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Na snímke zľava brankár Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

HK Dukla Trenčín - HC GROTTO Prešov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Góly: 20. Valach (Berisha), 56. Duda (Chovan, Minárik) - 42. Welychka. Rozhodovali: Jobbágy, Snášel - Durmis, Tvrdoň, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 750 divákov.

Trenčín: Bowns - Chovan, Kudla, Martiška, Starosta, Lemcke, Nemčík, Urban - Berisha, Mahbod, Duda - Minárik, Sojčík, Bezúch - Krajč, Valach, Honzek - Hudec, Rehuš, Švec - Krajčovič
Prešov: Bespalov - F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Glazkov, Růžička, Jendroľ, Bakala - Sýkora, Vas, Lialka - Charbonneau, Čacho, Welychka - Žilka, V. Fekiač, Šimun - A. Nauš, Zagrapan, Lalík

Zvolen si hladko poradil s Liptovským Mikulášom

Úradujúci slovenský hokejový majster HKM Zvolen zdolal v utorňajšom zápase MHk 32 Liptovský Mikuláš hladko 4:0. Potvrdil svoju výbornú bilanciu na domácom ľade, kde vybojoval už siedme víťazstvo v sérii.

Zvolen od úvodu diktoval tempo hry a v prvej tretine prestrieľal súpera jasne 21:6. Do vedenia ho dostal v 10. minúte Puliš, o minútu a 17 sekúnd neskôr zvýšil na 2:0 Osterberg, keď si Liptáci jeho prihrávku sami nešťastne vrazili do bránky. Krieger a Viedenský mali ďalšie gólové príležitosti, no tentoraz zasiahol brankár Kozel. Hostia sa v úvodnej dvadsaťminútovke zmohli len na šancu Ela, ktorý v 5. min netrafil odkrytú bránku.

V druhej časti si majster strážil náskok a dopredu sa už tak veľmi nehnal. V 34. min sa po Kubkovej polostrele dostal do zakončenia Leskinen, tesne však minul bránku Mikuláša. V 38. min dal tretí gól HKM Marcinek, ktorý ušiel obrane hostí a prekonal Kozela strelou po ľade popri betóne. Následne brankár hostí s námahou na dvakrát zneškodnil strelu Meliška, ktorá mu prepadla za chrbát a už-už smerovala do bránky. Liptáci vzápätí nevyužili veľkú šancu na zníženie po dorážke Dunčka.

Zvolenčania aj v tretej časti herne dominovali, možnosť na poistenie náskoku mal Osterberg, jeho teč však Kozel bravúrne chytil. Potom na chvíľu zapli Liptáci, z aktivity vyťažili iba nezakončené prečíslenie Hovorku s Kriškom a následne strelu Ela, ktorá skončila na hornej žŕdke Rahmovej bránky. Domáci pohodlne dokráčali k hladkej výhre, v 57. min spečatil výsledok na 4:0 obranca Kotvan, ktorý oprel svoju strelu o žŕdku.

HKM Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 10. Puliš (Viedenský, Jedlička), 11. Osterberg (Krieger, Leskinen), 38. Marcinek, 57. Kotvan (Török, Marcinek). Rozhodovali: Baluška, Orolín - Stanzel, Synek, vylúčení: 1:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 595 divákov.

HKM Zvolen: Rahm - Hain, Kotvan, Roy, Diakov, Kubka, Meliško,  Sládok - Puliš, Viedenský, Jedlička - Osterberg, Krieger, Leskinen -Saracino, J. Mikúš, Csányi - Chlepčok, Marcinek, Török - Rajčan
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kozel - Pavúk, Varttinen, Salija, Kurali, Droppa, Mezovský, Jasenek, Feferpataky - Kriška, Hovorka, Handlovský - Jurík, Elo, Obdržálek - Haluška, Uhrík, Matúš Paločko - Dunčko, Babka, Ďurina

Banská Bystrica doma zdolala Košice

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili na domácom ľade nad HC Košice 3:1. Prvá tretina bola vyrovnaná, lepšie začali hostia, ale Slovák mieril vedľa a Mrázik iba preveril Weningera. Podobne sa na opačnej strane prezentoval Berger. Banskobystričania napokon skórovali v siedmej minúte. Oficiálne v oslabení, ale pravdou je, že keď dvaja košickí hráči vybiehali z trestnej lavice, tak ťažil z práve skončenej presilovky štyroch proti trom Šoltés. Vystrelil z kruhu spoza hráča a mieril presne k žrdi – 1:0. Košičania potom nevyužili dve tutovky, najprv Šedívý nesupel sám pred Weningerom a sólo nepretavil do gólovej podoby Paršin. Na opačnej strane hľadali recept na Košarišťana zblízka Sojka s Cardwellom, ale nenašli ho ani na viackrát.

V druhej tretine mala väčšie šance Banská Bystrica. Najprv Berger z dobrej pozície minul bránku a po ňom sa z ľavej strany predrala nová posila ´baranov´ Urbánek až pred Košarišťana, ktorý dobre stál na mieste. Po chybe domáceho Bubelu mohol vyrovnať Slovák, ale vyslal slabší bekhend na Weningera. Nebezpečný bol ešte teč Ihnačáka, keď puk minul ľavú žŕdku. V tej istej minúte sa na druhej strane dostal do úniku Vašaš, avšak prezentoval sa nepresnou strelou. O pár sekúnd sa naskytlo ´baranom´ prečíslenie dvoch na jedného, Berger krásne našiel Gabora, no ten pre zmenu opečiatkoval žŕdku. Druhý gól napokon pridal v 36. minúte Crevier-Morin, keď mu peknú prihrávku do tutovky vykúzlil Lamper a obranca HC ´05 mieril na milimeter presne k žrdi – 2:0.

Hosťom vyšiel úvod tretej tretiny. Romančík totiž od modrej vystrelil a slabšia strela si našla cestu za Weningera, pretože puk minul Jokeľ a to práve pomýlilo gólmana ´baranov´. V 46. minúte hrali Košice presilovku, no počas nej mohli inkasovať. Z prečíslenia dvoch na jedného strieľal Kabáč, Košarišťan puk vyrazil a z dorážky neuspel pred odkrytou bránkou Tamáši. Vyšlo to až v 48. minúte Urbánkovi, ktorý dostal parádnu prihrávku od Bergera a pre mladého útočníka nebol problém z bezprostrednej blízkosti zakončovať. Košičanov môžu mrzieť tri nevyužité presilovky v rade, v tej poslednej pálil Mrázik spoza kruhu do žŕdky. V závere ešte Východniari odvolali brankára, hrali v šestici, no duel už nezdramatizovali.

HC ´05 Banská Bystrica – HC Košice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 7. Šoltés (Cardwell, Fossier), 36. Crevier-Morin (Lamper), 48. Urbánek (Berger, Björkung) - 43. Romančík (Lapšanský). Rozhodovali: Müllner, Fridrich – M. Orolin, Crman, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 721 divákov.

Banská Bystrica: Weninger – Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Crevier-Morin, Matej Bača – Urbánek, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, Fossier – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Melcher, Sojka, Gabor
Košice: Košarišťan – Saucerman, Deyl, Šedivý, Novota, Cibák, Romančík – Bartánus, Slovák, Paršin – Rogoň, Ihnačák, McPherson – Pereskokov, Mrázik, Klhůfek – Jokeľ, Linet, Lapšansky

Nitra zdolala Michalovce po predĺžení

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení  v utorkovom zápase 38. kola Tipos extraligy.  O víťazovi stretnutia sa rozhodlo v extračase, keď tridsiatym gólom v sezóne zabezpečil Nitre bod navyše Samuel Buček.

Ako prví v zápase pohrozili hostia z Michaloviec, ale strely Cameranesiho ani Suju neskončili za chrbátom Honzíka. Boli to naopak Nitrania, ktorí išli v 9. minúte do vedenia po tom čo Rockwood nastrelil do korčule jedného z hosťujúcich obrancov. Rovnaký gól sa podarilo streliť v 13. minúte aj Michalovčanom, keď Cameranesiho prihrávka trafila korčuľu Múčku - 1:1.

Prostredná časť príliš atraktívny hokej nepriniesla. Na oboch stranách bolo minimum šancí a hra nemala potrebné tempo. Skóre sa menilo iba v polovici zápasu, keď sa v presilovej hre presadil delovkou od modrej čiary Cameranesi. "Corgoni" navyše prišli v druhej tretine kvôli zraneniu o Rockwooda s Volkom.

V 43. minúte mohol vyrovnať Buček, ale jeho strelu spoza hráča Vošvrda lapačkou zlikvidoval. Ten istý hráč si to však vynahradil v 53. minúte, keď sa pekne zbavil dvoch obrancov a pripravil vyrovnávajúci gól Mezeiovi - 2:2. O víťazovi stretnutia sa rozhodlo až v predĺžení. Tridsiatym gólom v sezóne zabezpečil Nitre extra bod Samuel Buček.

Na snímke radosť hráčov Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Góly: 9. Rockwood (Mezei), 53. Mezei (Buček, Krivošík), 61. Buček (Krivošík, Raskob) - 13. Cameranesi, 30. Cameranesi (Žitný). Rozhodovali: Stano, Výleta - Frimmel, Hercog, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 900 divákov.

Nitra: Honzík - Mezei, Pánik, Švarný, Raskob, Rais, Vitáloš, Šramaty - Buček, Buncis, Krivošík - Sýkora, Rockwood, Hrnka - Tvrdoň, Bajtek, Varga - Múčka, Baláž, Volko - Molnár
Michalovce: Vošvrda - Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Mudrák - Kukuča, Cameranesi, Suja - Przygodski, Buc, Faith - Galbavý, Galamboš, Žitný - Mašlonka, Luža

Spišská Nová Ves bodovala proti Slovanu

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v 38. kole Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:0. Vo štvrtom vzájomnom zápase to bolo pre nich už tretie víťazstvo. Výrazne sa na ňom podieľal brankár Marcel Melicherčík, ktorý vychytal 4. čisté konto v sezóne.

Prvý gól zápasu padol už v 53. sekunde. Postaral sa oň fínsky útočník Kuru, ktorý sa ocitol sám pred Hlavajom a otvoril skóre. Hostia sa v prvej tretine snažili o ofenzívnu hru, brankár Spišiakov Melicherčík bol však veľká prekážka a viackrát podržal svoj tím. V 19. minúte mohol zvýšiť náskok Spišiakov Hamráček, no v sľubnej šanci neprekonal Hlavaja.

V druhej tretine pribudlo vylúčených, často sa hralo v nerovnovážnom počte, ale ofenzívnym akciám oboch tímov chýbal moment prekvapenia. Na tesnom skóre mali výraznú zásluhu aj obaja brankári.

V 46. minúte neprekonal Melicherčíka ani Rapuzzi, na opačnej strane Štrauch nepoistil náskok Spišiakov. Slovanisti sa v závere odhodlali k hre bez brankára, ale ani v nej neprekonali Melicherčíka. Naopak, Vartovník šesť sekúnd pred koncom stanovil konečný výsledok strelou do prázdnej bránky.

HK Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 1. Kuru (Nieminen, Rapáč), 60. Vartovník. Rozhodovali: D. Konc st., J. Konc ml. - Bogdaň, Šoltés, vylúčení: 2:2 na 2 min., navyše Atwal (Spiš.) a Maier (Slov.) obaja 5 min. + DKZ za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, 1000 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík - Malina, Atwal, Beaudry, Romaňák, Podlipnik, Ordzovenský, Česánek - Džugan, Salituro, Giľák - Rapáč, Kuru, Nieminen - Hamráček, Vartovník, Štrauch - Tomala, Vrábeľ, Ščurko
Slovan Bratislava: Hlavaj - MacKenzie, Beňo, Breton, Sersen, Gachulinec, Maier, Golian - Haščák, Rapuzzi, Yogan - Jääskeläinen, Harris, Zigo - Sukeľ, Klučiar, Matoušek - Belluš, Preisinger, Šotek

Poprad našiel recept na Nové Zámky

Hokejisti HK Poprad zastavili sériu štyroch prehier v najvyššej slovenskej súťaži. V utorkovom stretnutí  zvíťazili na ľade HC Nové Zámky 4:1. Základ triumfu položili v druhej tretine, ktorú vyhrali 2:0, dvomi gólmi sa na úspechu podieľal Cole Ully.

Úvodná tretina priniesla iba málo hokejového vzruchu. Domáci boli najbližšie ku gólu v presilovke pri vylúčení Mlynaroviča, no brankár hostí Todykov si poradil so strelou Holendu a aj ďalšími pokusmi hráčov Nových Zámkov.

V druhej časti sa tempo hry zvýšilo, veľkú možnosť na otvorenie skóre mali domáci po pokĺznutí Rymshu, prečíslenie 3 na 1 však pokazila nepresná prihrávka Langkowa. V 28. min Jackson našiel pred bránkou Šišku, ktorý si z nej vytiahol Todykova, no nedokázal zasunúť puk za jeho chrbát. Nové Zámky tým akoby urazili šťastenu a v ďalších momentoch mali navrch "kamzíci". V polovici duelu ich dostal do vedenia D. Bondra, ktorý po prihrávke Svitanu obišiel brankára Bakalu a zakončil po ľade k ľavej žŕdke. O necelých päť minút už viedol Poprad 2:0 vďaka dôraznému Ullymu. Ten istý hráč mohol zvýšil v 36. min na 3:0, no Bakala mu dokázal zmenšiť strelecký uhol a jeho strelu zneškodnil.

Nové Zámky vstúpili do tretej tretiny s jasnou snahou o vyrovnanie a už po pár sekundách sa im podarilo znížiť po strele Bulla, ktorému prihral na gól Jackson. Popradčania však nedovolili domácim zdramatizovať zápas. V 44. min ešte nevyužili prečíslenie 2 na 1, no v 50. min už Ully svojím druhým presným zásahom v zápase vrátil hosťom dvojgólový náskok. V 57. min mohol zvýšiť Arniel, ale nevyužil únik vo vlastnom oslabení. Hostia napokon pridali aj štvrtý gól, deväť sekúnd pred koncom spečatil výsledok strelou do prázdnej bránky Svitana - 1:4.

HC Nové Zámky - HK Poprad 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 41. Bull (Jackson, Šiška) - 30. D. Bondra (Svitana), 35. Ully (Livingston, Ulrych), 50. Ully (Arniel), 60. Svitana (Ulrych). Rozhodovali: Hronský, Krajčík - Jurčiak, Valo, vylúčení: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0.

HC Nové Zámky: Bakala - Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Ligas, Holenda, Michal Roman, Tóth - Jackson, Šiška, Farley - Števuliak, Langkow, Klempa - Afanasjev, Fetkovič, Ahlholm - Mišiak, Barto, Šišovský
HK Poprad: Todykov - Novajovský, Rymsha, Drgoň, Brejčák, Ulrych, M. Hudec, Demo, Sokoli - Livingston, Arniel, Ully - D. Bondra, Mešár, Svitana - Petráš, Bjalončík, Matej Paločko - Stanček, Mlynarovič, Kundrik

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC Grotto Prešov