VIDEO City si otvorilo dvere do štvrťfinále: Sporting pôjde do odvety s vysokým mankom

Radosť futbalistov Manchestru CityRadosť futbalistov Manchestru City Zdroj: SITA/AP/Armando Franca

LISABON - Futbalisti Manchetru City sa výraznou mierou priblížili k postupu do štvrťfinále Ligy majstrov 2021/2022. V úvodnom stretnutí osemfinále zvíťazili v utorok na pôde Sportingu Lisabon vysoko 5:0.

Sporting sa do vyraďovacej fázy Ligy majstrov vrátil po 13 rokoch a na duel proti Manchetru City by najradšej zabudol. Od úvodu ťahal proti lídrovi Premier League za kratší koniec. V 9. min sa hostia natlačili do šestnástky portugalského tímu, lopta sa dostala k Mahrezovi a ten otvoril skóre. V 17. min zvýšil na 2:0 po rohovom kope Bernardo Silva, ktorý svoj pokus obtrel o brvno. Tlak zverencov trénera Pepa Guardiolu neustával a v 32. min dokázal Mahrez poslať prihrávku v šestnástke Fodenovi aj cez troch obrancov domácich. Anglický reprezentant zblízka následne nezaváhal. Minútu pred prestávkou sa do streleckej listiny zapísal druhýkrát krídelný záložník Bernardo Silva, ktorý si nabehol z druhej vlny na prihrávku Sterlinga.

Hráč Manchesteru City Phil Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP/Armando Franca

Demontáž portugalského šampióna pokračovala aj po prestávke. V 50. min rozvlnil sieť opäť Silva, no rozhodca po konzultácii s videoasistentom neumožnil odchovancovi Benficy tešiť sa z hetriku. Úloha streliť piaty gól tak pripadla Sterlingovi, ktorý ju v 59. min zvládol exportnou strelou do vinkla Adanovej brány. Po triumfe 5:0 sú už Citizens jednou nohou vo štvrťfinále.

Sporting Lisabon - Manchester City 0:5 (0:4)
Góly: 17. a 44. Bernardo Silva, 7. Mahrez, 32. Foden, 58. Sterling. Rozhodoval: Jovanovič (Srb.), ŽK: Matheus, Esgaio, Ugarte - Gündogan

Sporting: Adan - Esgaio, Inacio, Coates - Porro (82. Neto), Palhinha, Nunes, Reis - Sarabia (75. Tabata), Paulinho (75. Slimani), Goncalves (50. Ugarte)
Manchester City: Ederson - Stones (61. Zinčenko), Ruben Dias, Laporte (84. Ake), Cancelo - Rodri (73. Fernandinho), De Bruyne, Bernardo Silva (85. Delap) - Mahrez, Foden (61. Gündogan), Sterling

Viac o téme: Manchester City Sporting Lisabon