VIDEO Parížania zdolali v šlágri Ligy majstrov Real Madrid: Krásnym gólom v závere rozhodol Mbappé

Kylian MbappéKylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Francois Mori

PARÍŽ - Futbalisti Paríža St. Germain zdolali Real Madrid 1:0 gólom Kyliana Mbappého z 90.+4 minúty a priblížili sa tak k postupu do štvrťfinále Ligy majstrov 2021/2022. V šlágri osemfinálového programu mali viac z hry domáci Parížania.

V 18. min Mbappé unikol obrane Realu a tiesnený Carvajalom trafil iba Courtoisa. Po následnom rohovom kope mal belgický brankár opäť prácu, keď kryl tečovanú hlavičku Danila Pereiru. "Biely balet" mal jedinú výraznejšiu šancu tesne pred zmenou strán, po rohovom kope zamieril Casemiro hlavou vedľa.

Hráč Realu Madrid Vinicius Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

Aj v druhom polčase udával tón parížsky klub. V 50. min dokázal aj v preplnenej šestnástke zakončiť Mbappe a Courtois sa musel opäť vyznamenať. To však ešte nebola jeho najžiarivejšia chvíľa. Tá prišla po hodine hry. Carvajal nestíhal Mbappeho a Francúza dokázal zastaviť v šestnástke iba faulom. Loptu si na biely bod postavil Lionel Messi, no jeho prízemnú strelu k žrdi Belgičan zneškodnil. Parížania však napokon predsa len odídu do Madridu s náskokom, Mbappé sa v poslednej akcii duelu "preštrikoval" cez obranu hostí a nekompromisne poslal loptu k žrdi.

1. osemfinále LM 2021/2022:
Paríž St. Germain - Real Madrid 1:0 (0:0)
Gól: 90.+4. Mbappé. Rozhodoval: Orsato (Tal.), ŽK: Verratti, Danilo, Kimpembe, Paredes - Casemiro, Militao, F. Mendy, Rodrygo

Paríž St. Germain: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes - Danilo Pereira (87. Gueye), Paredes, Verratti - Mbappe, Messi, Di Maria (73. Neymar)
Real: Courtois - Dani Carvajal (72. Lucas), Eder Militao, Alaba, F. Mendy - Kroos, Casemiro, Modrič (82. Valverde) - Marco Asensio (72. Rodrygo), Benzema (87. Bale), Vinicius (82. Hazard)

Viac o téme: Real Madrid Paríž Saint Germain