Pekaríkova Hertha natiahla šnúru prehier, Bayern dokázal zdolať aj Eintracht

Futbalisti Freiburgu sa tešia z gólu na 3:0, v popredí Peter Pekarík z Herthy BerlínFutbalisti Freiburgu sa tešia z gólu na 3:0, v popredí Peter Pekarík z Herthy Berlín Zdroj: TASR/Philipp von Ditfurth/dpa

BERLÍN - Futbalisti Herthy Berlín prehrali v 24. kole nemeckej 1. bundesligy na ihrisku Freiburgu hladko 0:3. V ich obrane odohral celý duel slovenský reprezentant Peter Pekarík. Hertha prehrala tretí duel v sérii a drží sa o bod nad čiarou baráže o udržanie sa v súťaži.

Ondrej Duda prišiel na trávnik v 84. minúte a bol pri remíze Kolína nad Rýnom na ihrisku posledného Fürthu 1:1. Kolínčanom patrí po sobote 8. priečka.

Prvý tím súťaže Bayern Mníchov zdolal gólom Leroya Saneho Eintracht Frankfurt na štadióne protivníka 1:0. Nemecký útočník sa presadil v 71. min štyri minúty po príchode na ihrisko. Obhajca vedie ligu o deväť bodov pred Dortmundom, ktorý nastúpi v nedeľu v Augsburgu.

Bundesliga - 24. kolo:
Eintracht Frankfurt - Bayern Mníchov 0:1 (0:0)
Gól: 71. Sane

Borussia Mönchengladbach - Vfl Wolfsburg 2:2 (1:2)
Góly: 42. Thuram, 82. Embolo - 6. Wind, 33. Bornauw, ČK: 70. Lacroix (Wolfsburg)