Slovan postúpil cez Ružomberok do štvrťfinále Slovnaft Cupu, Trnava vyhrala v Košiciach

Džaba Kankava (Slovan) a Matej Madleňák (Ružomberok) v súbojiDžaba Kankava (Slovan) a Matej Madleňák (Ružomberok) v súboji Zdroj: TASR/Ján Krošlák

RUŽOMBEROK - Futbalisti Slovana Bratislava ako obhajca postúpili do štvrťfinále 53. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2021/2022. V utorkovom osemfinále po dvoch góloch Andreho Greena v druhom polčase zvíťazili v Ružomberku 2:0. Domáci v prvom polčase nepremenili pokutový kop, "belasí" dohrávali od 78. minúte oslabení o vylúčeného Vernona De Marca.

Do štvrťfinále idú aj futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. V utorkovom osemfinále po góle Jozefa Menicha v druhom polčase zvíťazili doma nad druholigovým Púchovom 1:0. Senica si poradila s účastníkom V. ligy zo Sásovej na ihrisku súpera 3:0.

Trnava v utorkovom osemfinále zvíťazila v novej košickej aréne nad domácim FC 2:1.

Osemfinále SP - Slovnaft Cupu /na jeden zápas/:

MFK Ružomberok – Slovan Bratislava 0:2 (0:0)
Góly: 62. a 87. Green, ŽK: Regáli, Luka, Boďa – Weiss, Kankava, De Marco, ČK: 78. De Marco (Slovan) po 2. ŽK. Rozhodoval: Sedlák, 961 divákov.

ŠK Sásová - FK Senica 0:3 (0:2)
Góly: 4. Sulaeman, 17. Jurdík, 58. Anaba, ŽK: Markovič (Sásová), Rozhodoval: Chromý, 460 divákov.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Púchov 1:0 (0:0)
Gól: 82. Menich, ŽK: Horák - Hundák, Straňák, Kopiš, D. Pilný. Rozhodoval: Mastiš

FC Košice - Spartak Trnava 1:2 (0:0)
Góly: 75. Molvadgaard – 50. Škrtel, 85. Ristovski, ŽK: Škrtel, Takáč (obaja Spartak). Rozhodoval: Gemzický.

Viac o téme: FC Spartak Trnava Slovnaft Cup MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava