VIDEO Nehrali najkrajší hokej, no viedol k úspechu: Tampa s Černákom opäť víťazne

Hokejisti Tampy Bay oslavujú víťazstvoHokejisti Tampy Bay oslavujú víťazstvo Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara

NEW YORK - Hokejisti Tampy Bay zvíťazili v zápase NHL na domácom ľade nad Detroitom 3:1. Slovenský obranca Lightning Erik Černák odohral vyše 22 minút a zapísal si do štatistík dve strely. Druhý tím východu sa spamätal z prehry 1:5 s Pittsburghom.

Rozhodujúci gól na 2:1 vsietil v 51. min ruský obranca Michail Sergačov v početnej výhode. Steven Stamkos pridal poistku dve sekundy pred koncom do prázdnej brány. Pri všetkych troch góloch domácich asistoval švédsky obranca Victor Hedman. Detroit nedokázal zvíťaziť v Tampe už 18-krát z uplynulých 19 duelov. Nestačil mu ani výkon brankára Alexa Nedeljkovica, ktorý si pripísal 35 zákrokov.

Hráči Lightning strácajú na konferenčného lídra Carolinu tri body a majú o zápas menej. "Dnes to nebol z našej strany najkrajší hokej, no viedol k úspechu. Nenávidíme prehry možno viac, ako máme radi víťazstvá. Dnes sme urobili krok správnym smerom," povedal obranca Tampy Ryan McDonagh.

Český útočník Filip Zadina Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara

Nedarilo sa New Jersey, ktoré prehralo na ľade New Yorku Rangers 1:3. Slovenský útočník Tomáš Tatar nebodoval, odohral takmer 11 minút a dvakrát vystrelil. Devils prehrali piaty z uplynulých siedmich duelov a na východe majú tretiu najhoršiu bilanciu. Rangers podržal brankár Igor Šesterkin 32 zákrokmi, Chris Kreider a Mika Zibanejad si pripísali po góle a asistencii. New York vyhral ôsmy vzájomný zápas proti Devils za sebou.

Dallas bez zraneného slovenského obrancu Andreja Sekeru zvíťazil na ľade Winnipegu 4:3 po predĺžení. O triumfe Stars rozhodol Jason Robertson, ktorý v 65. min skompletizoval hetrik. Gólman Braden Holtby podržal spoluhráčov 39 zákrokmi. Winnipegu nestačili ani dva góly Paula Šťastného.

"Bol som už trochu mimo, dostihla ma únava. Lenže potom súper stratil puk a ja milujem protiútoky. Chcel som sa ocitnúť v takej situácii, a tak som zo seba vydal posledné zbytky energie," popísal rozhodujúci moment zápasu Robertson.

Svečnikov zariadil tirumf Caroliny

Vedúci tím Východnej konferencie z Caroliny zdolal doma Pittsburgh 3:2 po predĺžení a a zvíťazil po dvoch predchádzajúcich prehrách. O rozhodujúci zásah sa postaral v štvrtej minúte predĺženia Andrej Svečnikov v presilovej hre. Pittsburgh viedol po úvodnej dvadsaťminútovke 2:0, no potom sa dvakrát presadil Jordan Staal v 25. a 50. min. Hurricanes zvíťazili štvrtýkrát v sezóne v prípade, keď po druhej tretine prehrávali.

Los Angeles Kings vyhrali na ľade Columbusu 4:3 po predĺžení. Hrdinom duelu sa stal Viktor Arvidsson, ktorý skóroval trikrát. V 57. min najprv zariadil predĺženie a na začiatku 65. min rozhodol. "Celú sezónu som si vytváral dobré pozície a strieľal. Až dnes mi to tam začalo padať a je to dobrý pocit," tešil sa po stretnutí švédsky útočník.

Zlé obdobie prežíva Minnesota, ktorá prehrala aj v Buffale 4:5. Štvrtý tím západu tak neuspel v piatom z uplynulých siedmich stretnutí.

NHL - výsledky:

Buffalo Sabres - Minnesota Wild 5:4 (1:1, 1:0, 3:3)
Góly: 9. Mittelstadt (Dahlin, Okposo), 27. Okposo (Mittelstadt, Dahlin), 53. Skinner (Tage Thompson), 57. Skinner (Tuch), 59. Olofsson (Krebs) – 16. Hartman (Kaprizov, Spurgeon), 44. Fiala (Gaudreau, Goligoski), 45. Kaprizov (Spurgeon, Boldy), 60. Kaprizov (Fiala, Brodin). Brankári: Anderson - Kähkönen, strely na bránku: 38:33, 8462 divákov.

Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 27. Point (Hedman, Kučerov), 51. Sergačov (Hedman, Colton), 60. Stamkos (Kučerov, Hedman) – 34. Fabbri (Seider, Bertuzzi). Brankári: Elliott - Nedeljkovic, strely na bránku: 38:24, 19.092 divákov.

New York Rangers - New Jersey Devils 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 12. Zibanejad (Trouba, Kreider), 29. Chytil (Lindgren), 52. Kreider (Zibanejad, Fox) – 14. Hischier (Johnsson). Brankári: Šesťorkin - Daws, strely na bránku: 32:33, 18.006 divákov.

Columbus Blue Jackets - Los Angeles Kings 3:4 pp (0:0, 3:1, 0:2 - 0:1)
Góly: 36. Laine (Nyquist), 36. Bjorkstrand (Kuraly), 37. Danforth (Domi, Kuraly) - 34. Arvidsson (Moore), 44. D. Brown, 57. Arvidsson (Kopitar), 64. Arvidsson. Brankári: Merzlikins - Quick, strely na bránku: 27:43, 15.778 divákov.

Winnipeg Jets - Dallas Stars 3:4 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Góly: 34. Šťastný (Copp, Ehlers), 42. Connor (Svečnikov), 53. Šťastný (Wheeler, DeMelo) - 6. Robertson (Suter, Pavelski), 40. Robertson (Harley), 56. Gurianov (Benn, Suter), 65. Robertson. Brankári: Hellebuyc - Holtby, strely na bránku: 42:34

Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Góly: 25. Staal (Niederreiter), 50. Staal (Bear), 64. A. Svečnikov (Teräväinen, Aho) - 5. Guentzel (Pettersson, Crosby), 14. Crosby (Guentzel, Rust). Brankári: Raanta - DeSmith, strely na bránku: 42:24, 19.023 divákov.

Anaheim Ducks - Vegas Golden Knights 4:5 (1:1, 2:4, 1:0)
Góly: 5. Silfverberg, 23. Deslauriers (Fowler, Grant), 39. Zegras (Rakell, Drysdale), 47. Terry (Fowler, Shattenkirk) - 7. Hutton (Amadio, Dadonov), 21. Marchessault (Karlsson, Smith), 24. Roy (Theodore, Whitecloud), 27. Roy (Pietrangelo, Amadio), 30. Amadio (Stephenson, Carrier). Brankári: Gibson - Brossoit, strely na bránku: 24:35, 12.586 divákov.

Viac o téme: Steven Stamkos New York Rangers Tomáš Tatar Winnipeg Jets Ryan McDonagh Pittsburgh Penguins Dallas Stars Buffalo Sabres Tampa Bay Lightning New Jersey Devils Victor Hedman Los Angeles Kings Jordan Staal Minnesota Wild Columbus Blue Jackets Anaheim Ducks Carolina Hurricanes Mika Zibanejad Igor Šesterkin Erik Černák Chris Kreider Viktor Arvidsson Vegas Golden Knights Alex Nedeljkovic Michail Sergačov