City nedali United v boji o Manchester šancu: Ukázali nám, aký je rozdiel medzi oboma tímami

Futbalista Manchestru City Rijád Mahrez (prvý zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení góluFutbalista Manchestru City Rijád Mahrez (prvý zľava) sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu Zdroj: TASR/AP/Jon Super

MANCHESTER - Aj druhýkrát v tejto sezóne sa Manchester po mestskom derby zahalil do modrých farieb. Stalo sa tak po tom, ako futbalisti City v nedeľnom súboji 28. kola Premier League zvíťazili doma nad United 4:1, keď sa dvakrát strelecky presadili Kevin de Bruyne a Riyad Mahrez.

Obhajca titulu si udržal šesťbodový náskok na čele tabuľky pred FC Liverpool, ktorý odohral o zápas menej a ako jediný má ešte reálnu šancu zosadiť tím Pepa Guardiolu z trónu."Ukázali nám, aký je momentálne rozdiel medzi oboma tímami. Čelili sme obrovskej kvalite, našu prehru by som nazval milosrdnou," skonštatoval dočasný kouč United Ralf Rangnick po prehre rozdielom triedy.

City mali jasnú prevahu v držaní lopty (69:31 percent), streleckých pokusoch (24-5) i v celkovom vyznení diania na ihrisku. United patrí 5. priečka s mankom jedného bodu na štvrtý Arsenal, ktorý figuruje na poslednom garantovanom mieste pre účasť v novom ročníku Ligy majstrov.

Problém pre United je, že odohral až o tri zápasy viac ako "kanonieri" a v prípade úspešných dohrávok londýnskeho klubu sa manko prehĺbi.

Jasné ako facka

"Pre nás je to jasné ako facka. Ak chceme skončiť do štvrtého miesta, nesmieme už zbytočne strácať žiadne body ako naposledy doma s Watfordom alebo predtým so Southamptonom. Čaká nás ešte desať kôl, musíme ísť od zápasu k zápasu a pokúsiť sa vyhrať každý jeden," dodal Rangnick, ktorému v nedeľnom šlágri citeľne chýbali zranené či choré opory Cristiano Ronaldo, Edinson Cavani, Luke Shaw a Raphael Varane.

De Bruyne otvoril skóre duelu v 5. minúte, keď ho v šestnástke ideálne našiel spätnou prihrávkou Bernardo Silva. Odpoveď ešte prišla v 22. minúte z kopačky Jadona Sancha, no Belgičanovi aj tak napokon patril v stretnutí rozdielový gól. Dosiahol ho v 28. minúte, keď hostia urobili chybu v rozohrávke na obrannej polovici a De Bruyneho si opäť našla lopta vo veľkom vápne.

Sklamaný brankár Manchestru United Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/AP/Jon Super

Druhý polčas patril alžírskemu zakončovateľovi Mahrezovi. Ten sa najprv presadil v 68. minúte po rohovom kope a v nadstavenom čase pridal ešte poistku, keď sa tesne vyhol ofsajdovej pasci.

"V prvom polčase nás vysoko napádali, hrali veľmi dobre a nám sa ťažšie presadzovalo. Po zmene strán sme našli viac trhlín v ich defenzíve, ľahšie sme sa dostávali do šancí. Gól Riyada na 3:1 nás upokojil a potom sme už úplne ovládli dianie na trávniku," poznamenal de Bruyne.

Druhý polčas bol excelentný, tešil sa Guardiola

Guardiola bol uveličený z výkonu mužstva po zmene strán. V druhom polčase "Citizens" prevalcovali súpera v držaní lopty - 79 percent ku 21 percentám, na strely vyhrali 14:0, z toho na bránu 5:0. Zahrávali aj viac rohov (6:1) a diametrálny rozdiel bol aj v úspešných prihrávkach (381:81).

"Ak toto nebol výkon na hranici našich možností, tak úprimne neviem, ako lepšie sa dá ešte hrať. Som veľmi náročný a prísny tréner, vždy vyžadujem od seba aj od môjho okolia maximálne výkony, a toto bol jeden z nich. Druhý polčas bol v našom podaní excelentný," uviedol španielsky kouč.

Viac o téme: Manchester United Pep Guardiola FC Liverpool Manchester City Ralf Rangnick Kevin de Bruynem Riyad Mahrez