VIDEO Tréner Michaloviec chcel rozbiť striedačku, drámu Slovana s Popradom rozhodli nájazdy

Na snímke brankár Anton Todykov, vpravo Petr Ulrych (obaja HK Poprad) vľavo Tomáš Zigo (HC Slovan Bratislava)Na snímke brankár Anton Todykov, vpravo Petr Ulrych (obaja HK Poprad) vľavo Tomáš Zigo (HC Slovan Bratislava) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

POPRAD - Hokejisti domáceho Popradu zvíťazili v piatkovom súboji 43. kola Tipos extraligy nad vedúcim Slovanom Bratislava 4:3 po nájazdoch.

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 4:3 pp a sn (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 6. Vandas (Skokan, Drgoň), 32. Livingston (Novajovský, Ully), 38. D. Bondra (Ully), rozh. nájazd Mlynarovič - 20. Zigo (Rapuzzi, Jääskeläinen), 40. Yogan (MacKenzie, Haščák), 40. Zigo (Harris). Rozhodcovia: Štefik, Korba – Gegáň, Jurčiak, vylúčení: 7:8, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1751 divákov.

Poprad: Todykov – Drgoň, Brejčák, Novajovský, Tam, Demo, Ulrych, Hudec – Svitana, Skokan, Vandas – Ully, Arniel, D. Bondra – Mešár, Mlynarovič, Livingston – Petráš, Bjalončík, Kundrík.

Bratislava: Peters – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Žabka – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Jääskeläinen, Harris, Takáč – Fominykh, Kytnár, Zigo – Sukeľ, Preisinger, Belluš – Šotek.

Zápas medzi Popradom a Slovanom sa začal minútou ticha za zosnulého dlhoročného hlásateľa Františka Sučka. Domáci riešili otázku, či sa im podarí prekonať výborne chytajúceho brankára Petersa, iba necelých šesť minút. Skokanove nahodenie tečoval Vandas a Poprad šiel do vedenia - 1:0. Gól musel ešte potvrdiť videorozhodca. Hostia vyrovnali 10 sekúnd pred prvou prestávkou. Rovnako v presilovej hre sa trafil z bezprostrednej blízkosti Zigo - 1:1.

Na snímke dole brankár Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

V druhej tretine boli nebezpečnejší domáci. Gól mal na hokejke zabudnutý Vandas, ale namiesto zakončenia do odkrytej časti bránky zlomil hokejku. Z ojedinelej šance Slovana mohol skórovať v úniku Preisinger, ale ani na dvakrát Todykova neprekonal. Domáci častejšie strieľali a postupne prišli aj góly. V presilovej hre tečoval Novajovského strelu Livingston a Poprad znova viedol o gól.

V 38. minúte vypichol puk v rohu klziska Ully. Ten sa šťastne odrazil pred bránku k osamotenému Dávidovi Bondrovi, ktorý si blafákom z miesta poradil s Petersom - 3:1. "Kamzíci" o prácne vybudovaný náskok prišli behom jednej minúty, keď do šatne neinkasovali jeden gól ale hneď dva.

Najprv hostia využili Arnielove vyhodenie puku vo vlastnej tretine, ktoré rozhodcovia posúdili ako zdržovanie hry. Na konci kombinačnej akcie bol Yogan, ktorý prestrelil popradského brankára - 3:2. Aby toho nebolo málo, vzápätí bolo vyrovnané. Za vlastnou bránkou zle rozohral Skokan a po Harrisovej prihrávke mal Zigo už jednoduchú prácu - 3:3.

V tretej tretine oba tímy taktizovali a nepúšťali so do hokeja "hore-dole". V prvej desaťminútovke mali viac z hry domáci, potom prevzali iniciatívu hostia. Tí hrali aj presilové hry, v ktorých Popradčanov držal v hre o body svojimi zákrokmi brankár Todykov. Keďže gól v tretej časti hry nepadol, v Poprade sa predlžovalo.

Predĺženie prinieslo veľkú šancu Ziga. Jeho únik zakončený strelou mierenou medzi betóny popradský brankár chytil. Hostia si ešte vzali päť sekúnd pred koncom extra času oddychový čas, ale buly v útočnom pásme nevyhrali a nasledovali samostatné nájazdy. V nich mali navrch popradskí strelci, rozhodujúci samostatný nájazd bol pripísaný domácemu Mlynarovičovi.

Novozámčania živia nádej na play off

Hokejisti Nových Zámkov zdolali v piatkovom predposlednom zápase základnej časti Tipos extraligy HK Nitra 6:3. Zámčania tak živia šancu na postup do osemfinále play off.

HC Nové Zámky - HK Nitra 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)
Góly: 18. Mišiak (Kozák, Ligas), 32. Jackson (Šišovský), 36. Jackson (Langkow), 44. T. Varga (Mišiak, Ondrušek), 46. Mišiak (Kozák, T. Varga), 57. Šiška (Šišovský) – 24. Rockwood (R. Varga), 38. Krivošík (Buncis, Buček), 47. Drábek (Baláž), 58. Buncis (Krivošík). Rozhodovali: Baluška, Goga – Orolin, Vyšný, vylúčení: 4:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Nové Zámky: Bakala – Hatala, Holenda, Knižka, Bull, Ligas, Roman, Tóth – Jackson, Šiška, Šišovský – Števuliak, Langkow, Ahlholm – Afanasyev, Fetkovič, Klempa – T. Varga, Ondrušek, Mišiak – Kozák

Nitra: Honzík (46. O'Connor) – Nemec, Mezei, Raskob, Pupák, Bodák, Vitaloš, Volko, Rais – Krivošík, Buncis, Buček – R. Varga, Rockwood, Holešinský – Hrnka, Bajtek, Tvrdoň – Drábek, Baláž, Sýkora

Nitra začala o niečo lepšie a mala aj prvú šancu zápasu. V 4. minúte prekonal Nemec brankára Bakalu, ale gól neplatil pre postavenie hráča hostí v bránkovisku. Nitra však bola naďalej lepšia a ďalšie šance nepremenili Varga a Bajtek. Domáci brankár zachránil svoj tím aj pri prečíslení v 9. minúte. O dve minúty neskôr prišla aj šanca pre Zámčanov, keď sa sám na bránku rútil pri vlastnom oslabení Šiška, ale nedal. Honzík neskôr zlikvidoval aj strelu Jacksona, ale v 18. minúte ho peknou strelou prekonal Mišiak.

Domáci mali prvú šancu druhej tretiny, ale Jackson neuspel. Na opačnej strane sa dostal k nebezpečnej dorážke po strele z pravej strany Krivošík, zblízka ale puk tečoval do betónu brankára Nových Zámkov. Onedlho však Varga našiel Rockwooda a bolo vyrovnané.

Strelec gólu mal potom aj ďalšiu šancu, gól však padol opäť do bránky hostí. Jackson využil prečíslenie a presnou strelou prekonal Honzíka. Ten istý hráč sa presadil aj v 36. minúte, hostia však do konca druhej dvadsaťminútovky dokázali znížiť zásluhou Krivošíka.

Na začiatku tretieho dejstva sa ocitol v šanci opäť Rockwood, ale neuspel. Naopak, domáci po krásne kombinácii so zakončujúcim Vargom odskočili do dvojgólového náskoku. Už o dve minúty neskôr viedli Zámčania už o tri góly, keď Mišiak šikovne tečoval Kozákovu strelu. Tréner Stavjaňa po tomto góle vymenil brankárov a už o 35 sekúnd neskôr znížil Drábek. Potom však Šiška strelil šiesty gól domácich a na ich triumfe sa nič nezmenilo ani po poslednom góle zápasu, ktorý strelil hosťujúci Buncis.

Michalovce prestrieľali Prešovčanov

Hokejisti Prešova prehrali v piatkovom domácom zápase Tipos extraligy s Duklou Michalovce 3:5. Prešovčania si tak nezaistili postup do osemfinále play off, o miestenku doň budú bojovať v poslednom kole základnej časti na ľade Liptovského Mikuláša.

HC GROTTO Prešov - Dukla Ingema Michalovce 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Góly: 3. Lalík (V. Fekiač, F. Fekiač), 24. Ľjalka (Nauš), 43. Michnáč (Turan, Glazkov) – 12. Cameranesi (Ross), 13. Faith (Galamboš, Mihálik), 28. Regenda (Buc, Doherty), 38. Galamboš (Keränen), 53. Kukuča (Regenda, Doherty). Rozhodovali: Orolín, Fridrich - Jedlička, Janiga, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Mudrák 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1.

GROTTO Prešov: Petrík – Rajnoha, F. Fekiač, Glazkov, Turan, Jendroľ, Ružička, Bakala – Welychka, Čacho, Michnáč, Lialka, Vas, Nauš, Sýkora, Zagrapan, Šimun, Valent, V. Fekiač, Lalík

Dukla Ingema Michalovce: Williams – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Mudrák, Luža – Regenda, Cameranesi, Kukuča, Keranen, Galamboš, Faith, Przygodzki, Buc, Galbavý, Gajdoš

Na prvý gól sa čakalo iba tri minúty, keď Lalík využil to, že Williamsovi vypadol puk a doklepol ho do siete. Hra potom bola vyrovnaná, ale v 10. minúte fauloval Čacho a Cameranesi prekonal Petríka strelou zápästím. Iba 72 sekúnd po úvodnom góle hostí prišiel aj druhý, keď Faith prekonal brankára po rýchlom protiútoku. Michalovčania potom zostali pri chuti, ale z ďalších šancí už nedokázali dať gól.

Na začiatku druhej tretiny mal veľkú šancu hosťujúci Galamboš, ale v nájazde neprekonal Petríka. Naopak, domáci Ľjalka o dve minúty neskôr vyrovnal. Potom hosťujúci Mudrák poslal na ľad Šimuna a inkasoval trest do konca zápasu, menší trest inkasoval aj Regenda. Prešov však túto skvelú výhodu nevyužil a Michalovčania potom išli do vedenia zásluhou Regendu. Prešov mohol vyrovnať po šanciach Vasa a Ružičku, ale boli to opäť hostia, ktorí zásluhou Galamboša išli do kabín s dvojgólovým vedením.

Prešov vstúpil ideálne do tretej tretiny, už po necelých troch minútach znížil Michnáč na rozdiel gólu. Vzápätí išiel na trestnú lavicu kapitán hostí Mihálik, Prešov mal šancu na vyrovnanie, ale početnú výhodu nevyužil. Domácich tento kľúčový moment zápasu mrzel o to viac, že v 53. minúte definitívne rozhodol Kukuča o triumfe Dukly.

Do pamäti sa rozhodne zapíše výkon trénera Michaloviec Tomeka Valtonena, ktorý niekoľkokrát buchol dvierkami na striedačke po faule na Šimuna.

Košice zvládli východniarske derby

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 43. kole Tipos extraligy nad HK Spišská Nová Ves 4:1. Spišiakom, ktorí odohrali tretí zápas v priebehu štyroch dní, sa pred záverečným kolom základnej časti vzdialila 6. priečka znamenajúca priamy postu do vyraďovacej časti.

HC Košice - HK Spišská Nová Ves 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Góly: 12. Pereskokov (Slovák, Paršin), 27. Saucerman (Chovan), 28. Paršin (Šedivý, Slovák), 34. Milý (Havrila, Jokeľ) - 18. Hamráček (Atwal). Rozhodovali: D. Konc st., Rojík - Crman, Hajnik, vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1770 divákov.

Košice: Košarišťan - Snuggerud, Saucerman, Volgin, Šedivý, Deyl, Romančík, Jacko - Klhůfek, Chovan, Rogoň - McPherson, Ihnačák, Bartánus - Paršin, Slovák, Pereskokov - Jokeľ, Havrila, Milý

Spišská Nová Ves: Melicherčík (40. Surák) - Podlipnik, Atwal, Beaudry, Romaňák. Česánek, Ordzovenský - Nieminen, Salituro, Džugan - Giľák, Kuru, Ahström - Hamráček, Vartovník, Štrauch - Tkáč, Vrábeľ, I. Novák

Hostia pricestovali do Košíc s cieľom zvýšiť svoje šance na 6. priečku, ktorá by znamenala priamy postup do štvrťfinále play off. Na diaľku bojovali s Popradom i Banskou Bystricou, no nemali ideálny vstup do zápasu. V 9. minúte nepotrestali vylúčenie Bartánusa a od 12. prehrávali. Ofenzívnu akciu tretej formácie Košičanov zakončil Pereskokov - 1:0. Prvá tretina divákov príliš nenadchla, priniesla však ešte jeden gól. V 18. minúte Hamráček dorazil puk do bránky po Atwalovej strele - 1:1.

V úvode druhej tretiny sa po návrate z trestnej lavice dostal do šance Rogoň, ale brankára hostí Melicherčíka neprekonal. Košičania v druhej časti zvýšili ofenzívnu aktivitu a obranca Saucerman im v 27. minúte vrátil tesný náskok - 2:1. Dôležitý tretí gól Košíc strelil už o 52. sekúnd Paršin, ktorý ťažil zo spolupráce s Pereskokovom - 3:1. Košičania boli na koni a hoci v polovici druhej časti nevyužili presilovku, krátko po nej pridali štvrtý gól. Melicherčík nevidel strelu Milého a prvý gól v sezóne si pripísal Havrila - 4:1.

Spišiaci do tretej tretiny vymenili brankárov a Melicherčíka nahradil Surák. Košičania si strážili trojgólový náskok bez väčších problémov a mohli pridať aj ďalšie góly. McPherson však Suráka neprekonal a gól nepriniesla ani presilovka domácich v 45. minúte. Spišiaci sa mohli vrátiť do zápasu po strele Giľáka a dorážke Kurua, ktorý však trafil len do žŕdky. Hostia nezužitkovali ani dve presilovky v krátkom slede v polovici tretej časti.

Bystričania doma zdolali Liptákov

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v domácom piatkovom súboji 43. kola Tipos extraligy nad Liptovským Mikulášom 3:1 a stále živia nádej na 6. priečku znamenajúca priamy postup do vyraďovacej časti.

HC´05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0, 0:1,1:0)
Góly: 5. Berger, 10. Šoltés (Cardwell, Berger), 60. Berger (Tamáši) – 40. Handlovský (Shiksatdarov, Ventelä). Rozhodcovia: Müllner, Krajčík – Frimmel, Junek, vylúčení: 3:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 1473 divákov.

Banská Bystrica: Weninger - Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Kostromitin, Bača – Urbánek, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, Gabor – Michaud, Tamáši, Fossier – Melcher, Paukovček, Kabáč

Liptovský Mikuláš: Kozel – Cebák, Ventelä, Kurali, Varttinen, Mezovský, Salija – Šiksatdarov, Hovorka, Handlovský – Kriška, Elo, Paločko – Ďurina, Uhrík, Haluška – Ďuriš, Babka, Jurík

Duel začali lepšie domáci hokejisti, aktivitu premietli do prvého gólu v piatej minúte. Berger sa pekne natlačil pred bránku a aj keď na prvýkrát neuspel, z následnej dorážky spoza bránkovej čiary prekvapil gólmana a bolo 1:0. Liptáci mohli vyrovnať v deviatej minúte, Weningera poriadne preverili Uhrík a Ventelä. Prešlo však iba pár sekúnd a zahrmelo na opačnej strane. Cardwell sa ocitol pred bránkou a hoci Kozel puk vyrazil, tak na dorážke predsa len uspel Šoltés svojim druhým pokusom – 2:0. Do prestávky mal ešte jednu vážnejšiu šancu hosťujúci Elo, no Weninger bol proti.

Od úvodu stredného dejstva sa Liptáci poriadne zahryzli do ´baranov´, mali prevahu a mohli znížiť najmä po dorážke Kuraliho. Paradoxne ich pribrzdila prvá presilovka v zápase v polovici stretnutia. Bystričania si v oslabení vytvorili až tri dobré príležitosti, najprv z prečíslenia neuspel Cardwell, potom Berger z medzikružia a napokon ani Bubela z asi dvoch metrov.

V hre piatich proti piatim mali šance na hosťujúcej strane Ďurina a Shiksatdarov, na domácej Melcher. V 38. minúte Šoltés strelou spoza kruhu zazvonil na žŕdke. Potvrdilo sa teda pravidlo nedáš – dostaneš, pretože 59 sekúnd pred prestávkou sa ujala koncovka Handlovského od modrej čiary, keď tečovaný puk skončil za Weningerom – 2:1. A ten mohol kapitulovať aj druhýkrát, keďže 15 sekúnd pred koncom tretiny ho poriadne zahrial Matúš Paločko z medzikružia.

V tretej tretine bola hra vyrovnaná, najprv mohol vyrovnať Hovorka a vrelo to pred bránkou Banskej Bystrice aj počas druhej presilovky L. Mikuláša. Po jej skončení sa prihlásili o slovo i domáci hokejisti, po strele Fossiera sa neujal teč Michauda a úspešný nebol ani únik Gabora z pravej strany. V 57. minúte mohol pridať tretí gól počas početnej výhody Šoltés a z dorážky následne i Berger, Kozel predviedol výborné zákroky a držal svoj tím v hre o body.

V závere rozhodcovia poslali na trestnú lavicu bystrického útočníka Kabáča, Liptáci hrali bez brankára v šiestich proti štyrom, ale inkasovali, keď sa 49 sekúnd pred koncom trafil po dravom prieniku medzi opustené žrde Berger.

Zvolen nezvládol predĺženie

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase 43. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 5:4 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil v piatej sérii Radovan Tybor.

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 5:4 pp a sn (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 9. Chovan (Tybor), 29. Rehuš (Kudla, Nemčík), 42. Valach (Mahbod), 55. Sojčík (Lemcke, Tybor), rozh. nájazd: Tybor - 36. Zuzin (Kotvan, Puliš), 39. Puliš (Viedenský, Zuzin), 56. Osterberg (Leskinen, Kotvan), 59. Krieger (Kotvan). Rozhodovali: Stano, Müller - Valo, Ordzovenský, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1631 divákov.

Trenčín: Bowns - Lemcke, Kudla, Chovan, Nemčík, Chromiak, Starosta, Urban - Tybor, Mahbod, Duda - Berisha, Sojčík, Valach - Minárik, J. Švec, Honzek - Bezúch, Rehuš, Gaťár - Krajčovič

HKM Zvolen: Rahm - Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško, Sládok - Puliš, Viedenský, Jedlička - Osterberg, Krieger, Leskinen - Saracino, Mikúš, Zuzin - Török, Marcinek, Csányi

V Trenčíne sa hralo od začiatku aktívne a puk sa presúval zo strany na stranu. Prvú vážnejšiu šancu mal domáci Minárik, keď sa v 5. minúte natlačil až k Rahmovi, ale neprekonal ho. Na druhej strane nepochodila Osterberg, ktorý dorážal puk pred pozorným Bownsom. Aktívnejší boli hostia, no prvý gól prišiel v 9. minúte na druhej strane.

Chovan potiahol puk do pásma, vymenil si ho s Tyborom, prešiel poza bránku a odtiaľ nachytal Rahma, ktorý si nepostrážil priestor pri žŕdke - 1:0. V 13. minúte sa Krieger prekľučkoval až k zakončeniu, no trafil len bočnú sieť. Osterbergovu šancu zmaril opäť Bowns. Domáci mohli pridať druhý gól v 16. minúte, no Rahm sa stihol presunúť a betónom vyrazil strelu Berishu.

Domáci si v úvode druhého dejstva zahrali v krátkom slede tri presilovky, takmer 40 sekúnd aj piati proti trom, ale gól dali až pri rovnovážnom stave. Po početnej výhode pokračovali v tlaku, Kudla prihral spoza bránky Rehušovi a ten zvýšil v 29. minúte na 2:0. Zvolen sa dostal do väčšej šance až v 33. minúte, no Bowns vychytal veľkú príležitosť Csányi.

Hostia sa však dočkali o tri minúty neskôr. Nemčík išiel na trestnú za krošček a jeho zbytočný faul potrestal strelou švihom Zuzin - 2:1. Trenčania potom nevyužili ani svoju štvrtú presilovku v zápase a následne im opäť ukázali ako sa to robí hostia. V 39. minúte prihral spoza bránky Viedenský a Puliš vyrovnal na 2:2.

Po druhej prestávke však išiel opäť do vedenia domáci hokejisti, keď sa ubránili oslabeniu a z následného protiútoku sa presadil Valach - 3:2. V 47. minúte mohol zvýšiť náskok Mahbod, pri úniu ho zastavil Hračko, no faulovaný hráč trestné strieľanie nepremenil. Trenčín dovolil súperovi za 14 minút tretej tretiny len tri strely na bránku a keď v 55. minúte zvýšil Sojčík po chybe Rahma na 4:2, zdalo sa, že je vymaľované.

Zvolenčania však o minútu znížili zásluhou Osterberga a tak to bola v závere ešte dráma. Najprv mohol rozhodnúť v nájazde Tybor, no neuspel a tak prišiel trest na druhej strane. Pri hre bez brankára sa presadil strelou z uhla Krieger - 4:4.

V predĺžení si oba tímy vypracovali niekoľko príležitostí, no nedotiahli ich do konca a tak museli o víťazovi rozhodnúť nájazdy. V nich viedli hostia po góle Zuzina, no vo štvrtej sérii vyrovnal Bezúch a následne rozhodol o výhre domácich Tybor, keď na druhej strane zaváhal Puliš.

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HK Nitra HC Slovan Bratislava HC Nové Zámky Tomek Valtonen